Elon Musk, ağaç dikme kampanyasına 1 milyon dolar bağışladı - Son Dakika

Elon Musk, ağaç dikme kampanyasına 1 milyon dolar bağışladı

30.10.2019 18:18

SpaceX ve Tesla Motors şirketlerinin kurucusu Elon Musk, bir youtuberın sosyal medyadan başlattığı ağaç dikme kampanyasına destek verdi. Musk, 20 milyon ağaç dikme hedefiyle başlatılan kampanyaya 1 milyon dolar bağışladı.

SpaceX ve Tesla Motors şirketlerinin kurucusu Elon Musk, bir youtuberın 20 milyon ağaç dikme hedefiyle başlattığı kampanyaya 1 milyon dolar bağışladı.

Musk, 20 milyon takipçisi olan "MrBeast" kullanıcı adlı Youtuber Jimmy Donaldson'ın sosyal medyada "teamtrees" etiketiyle başlattığı ağaç dikme kampanyasına Twitter'dan destek verdi.

1 AĞACIN MALİYETİ 1 DOLAR

Twitter'dan, MrBeast'e ağaçların nerelere dikileceğini soran Musk, projeye 1 milyon dolar bağışlayacağını duyurdu. Musk, kampanyaya şu ana kadarki en yüksek bağışı yaparak, Twitter'daki ismini de "Treelon" olarak değiştirdi.

Kampanya çerçevesinde 1 ağacın maliyetinin 1 dolar olduğu belirtildi.

TWİTTER'IN CEO'SU DA BAĞIŞTA BULUNMUŞTU

Arbor Day Foundation'la ortaklaşa yürütülen kampanyada şu ana kadar yaklaşık 8 milyon doların toplandığı bildirildi. Musk'ın dışında Twitter'ın CEO'su Jack Dorsey de 150 bin dolar bağışta bulunmuştu.

SU KRİZİ İÇİN 480 BİN DOLAR BAĞIŞLAMIŞTI

Musk, 2018'de de ABD'nin Michigan eyaletinde yaşanan su kirliliği krizi için 480 bin dolar bağışlamıştı.

Elon Musk, ağaç dikme kampanyasına 1 milyon dolar bağışladı

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Elon Musk, ağaç dikme kampanyasına 1 milyon dolar bağışladı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Fenerbahçe'nin, ezeli rakiplerine karşı Kadıköy'deki tüm yenilmezlik serileri sona erdi Kadıköy galibiyetinin ardından Sergen'den itiraf! Oyuncularıyla yaptığı konuşmayı anlattı Irak'ta füze saldırısı düzenlenen petrol rafinerisinde yangın çıktı Artan vakalar sonrası gözler Kabine toplantısına çevrildi! Yeni kısıtlamalar gelecek mi? CHP'li ilçe başkanının cinsel istismarına uğrayan genç kızın tüyler ürperten ifadesi ortaya çıktı Hollywood filmlerinden sıkılanlara! İşte dünya sinemasının 10 şaheser filmi 2. kattan düşen Görkem bebeği çanak anten hayatta tuttu! İşte o anlar Anıl Karaer'in top toplayıcı çocuğa doğru sert bir vuruş yaptı ve büyük tepki çekti