Elon Musk, televizyonda yaptığı açıklamalar nedeniyle o günden bu yana 20 milyar dolar kaybetti - Son Dakika

Elon Musk, televizyonda yaptığı açıklamalar nedeniyle o günden bu yana 20 milyar dolar kaybetti

14.05.2021 10:13

Geçtiğimiz hafta TV programı Saturday Night Live'a katılan dünyanın en zengin insanlarından biri olan Elon Musk'ın, yayın sırasında yaptığı açıklamaların ardından bazı kripto para birimlerinin büyük değer kaybetmesi gündeme geldi. O günden bu yana yaklaşık 20 milyar dolar kaybeden Elon Musk'a iyi haber ise ABD basınından geldi. Musk'ın katıldığı Saturday Night Live programının sezonun en iyi üçüncü reytingine sahip olduğu belirtildi.

Geçen hafta cumartesi gecesi ABD'nin en eski komedi programlarından biri olan Saturday Night Live'a katılan ve sunuculuk yapan Elon Musk'ın şansı o günden beri iyi gitmiyor.

DÜN TESLA'NIN BITCOIN İLE ARAÇ SATMAYACAĞINI AÇIKLAMIŞTI

Musk, o programda Dogecoin isimli kripto para ile ilgili sözleri sonrasında bazı kripto para birimlerinin değer kaybetmesinin ardından önceki gün de sahibi olduğu otomotiv şirketi Tesla'nın Bitcoin ile araç satmayacağını açıklamıştı. Dün, "Kripto paranın doğaya verdiği zararı anlayana kadar bu süreci askıya aldık" diyen Musk'un geçen haftadan beri yaklaşık 20 milyar dolar yitirdiği ortaya çıktı.

DÜNYANIN EN ZENGİN ÜÇÜNCÜ İNSANI

Tesla'nın hissesi yaklaşık yüzde 15 düşerken Musk'un tam olarak 20.5 milyar dolarlık bir gelir kaybı yaşadığı belirtildi. Toplam malvarlığı 145.5 milyar dolar olan Musk, Microsoft'un kurucusu olan ve 127.6 milyar dolarlık servete sahip olan Bill Gates'in önünde "dünyanın en zengin üçüncü insanı" olarak yer alıyor.

Özellikle Twitter üzerinden sürekli kripto para ile ilgili açıklama yapan Musk'ın sürekli bu para birimi ile ilgili çelişkili açıklamaları uluslararası kamuoyunun da gündemine oturdu.

REYTİNGLERİ ARTIRDI

Fakat Elon Musk'a iyi haber ABD medyasından geldi. ABD'de yayınlanan ünlü dergilerden Variety, Musk'ın konuk olduğu Saturday Night Live programının sezonun en iyi üçüncü reytingine sahip olduğunu yazdı.

Musk'ın 8 Mayıs'ta katıldığı programın, sezonun ilk programında Chris Rock'ın sunucu olduğu program ve Dave Chappelle'in sunuculuktan ayrıldığı yayından sonra üçüncü olduğu belirtildi.

Elon Musk, televizyonda yaptığı açıklamalar nedeniyle o günden bu yana 20 milyar dolar kaybetti

Son Dakika Ekonomi Elon Musk, televizyonda yaptığı açıklamalar nedeniyle o günden bu yana 20 milyar dolar kaybetti - Son Dakika Ekonomi


YORUMLAR (5)
  • BİR GARİP ADAM: ADAMLAR DÜNYA İLE KAFAYI BULUYORLAR VALLA İNANLIMAZ GERÇEKTENDE, KAFASI ESİYOR KRİPTO PARA REKLAMI YAPIYOR KAFASI ESİYOR O PARAYLA ARABA SATMAM DİYOR .DÜNYANIN DÜZENİNİ DEĞİŞTİRMEYE ÇALIŞIYORLAR AMA NEREYE GİDECEK İŞİN SONU BELLİ DEĞİL .ROCKEFELLER Mİ RETSCHİLDSLER Mİ GALİP GELECEK BAKALIM Cevap Yaz 3 1 Yayından Kaldır
  • Birisi: Bir şehri satın alacak parası var ama şu gazze Filistin afrika ya küçücük bi yardımı var mı merak ediyorum Cevap Yaz 15 4 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500

Son Dakika

Babalık iznine değişiklik geliyor! Özel şirketlerde süre 6 aya kadar çıkıyor 16:10 Babalık iznine değişiklik geliyor! Özel şirketlerde süre 6 aya kadar çıkıyor Galatasaray'da yeni başkan Burak Elmas mazbatasını yarın alıyor 16:01 Galatasaray'da yeni başkan Burak Elmas mazbatasını yarın alıyor Gelen ihbar ekipleri harekete geçirdi! Atık tesisinde bebek cesedi aradılar 15:59 Gelen ihbar ekipleri harekete geçirdi! Atık tesisinde bebek cesedi aradılar
Evini ateşe vererek karısını öldürdü, oğlunu ağır yaraladı! Dehşet saçan koca, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden atlayarak intihar etti 15:46 Evini ateşe vererek karısını öldürdü, oğlunu ağır yaraladı! Dehşet saçan koca, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden atlayarak intihar etti Avusturya'da tutuklanan Sezgin Baran Korkmaz, Viyana'da hakim karşısına çıktı: Türkiye'ye iade edilmek istiyorum 15:35 Avusturya'da tutuklanan Sezgin Baran Korkmaz, Viyana'da hakim karşısına çıktı: Türkiye'ye iade edilmek istiyorum Abdülkadir Ömür, Şenol Güneş'e isyan etti: Oynatmayacaksan beni niye çağırdın hocam? 14:51 Abdülkadir Ömür, Şenol Güneş'e isyan etti: Oynatmayacaksan beni niye çağırdın hocam?
Kadın çamaşırı giydirerek fotoğraf çektirmişlerdi! 14:43 Kadın çamaşırı giydirerek fotoğraf çektirmişlerdi! "Döner Kardeşler" davasında örgüt liderlerinin 60 yıla kadar hapsi istendi Hande Fırat'tan, gazeteci Serdar Akinan'ın Suriye'nin yağmalanmasına ilişkin iddiaları yanıtladı: Eşimin durumu zaten iyi 14:22 Hande Fırat'tan, gazeteci Serdar Akinan'ın Suriye'nin yağmalanmasına ilişkin iddiaları yanıtladı: Eşimin durumu zaten iyi
Advertisement