Emekli Müfettişini Öldüren Sanığa Ömür Boyu Hapis İstendi - Son Dakika

Emekli Müfettişini Öldüren Sanığa Ömür Boyu Hapis İstendi

22.03.2012 15:21
Emekli Müfettişini Öldüren Sanığa Ömür Boyu Hapis İstendi

Gümüşhane'nin Şiran İlçesi'nde emekli Milli Eğitim Bakanlığı Müfettişi 68 yaşındaki İhsan Aksoy'un av tüfeğiyle öldürülmesi ile ilgili davanın 9'uncu duruşmasında esas hakkındaki görüşünü açıklayan savcı, tutuklu sanık Mehmet Aksoy'un kasten adam...

Gümüşhane'nin Şiran İlçesi'nde emekli Milli Eğitim Bakanlığı Müfettişi 68 yaşındaki İhsan Aksoy'un av tüfeğiyle öldürülmesi ile ilgili davanın 9'uncu duruşmasında esas hakkındaki görüşünü açıklayan savcı, tutuklu sanık Mehmet Aksoy'un kasten adam öldürme suçundan ömür boyu hapis cezasına çarptırılmasını ve kamu haklarından mahrum bırakılmasını, torunu 17 yaşındaki tutuksuz sanık O.A.'nın da beraatini istedi.

Gümüşhane Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada tutuklu sanık 70 yaşındaki Mehmet Aksoy ile emekli müfettiş Aksoy'un eşi Safiye ile oğulları Halil İbrahim ve Tarık Aksoy ile avukatları Ali Haydar Dereli hazır bulundu. Tutuksuz sanık O.A. ve sanıkların avukatı Arzu Dabağ duruşmaya katılmadı. Hakkındaki suçları kabul etmeyen sanık Mehmet Aksoy, İhsan Aksoy'u kendisinin öldürmediğini öne sürdü, suçsuz olduğu iddia etti.

SAVCI ÖMÜR BOYU HAPİS İSTEDİ

Bunun üzerine iddia makamı, sanık Mehmet Aksoy'un tutukluluk halinin devamını, kasten adam öldürme suçundan müebbet hapis cezası verilmesini ve kamu haklarından mahrum bırakılmasını istedi, 17 yaşındaki torunu tutuksuz sanık O.A.'nın da beraatını talep ettiği mütalaasını mahkemeye sundu.

DURUŞMA ERTELENDİ

Mahkeme heyeti, sanık Mehmet Aksoy'un tutukluluk halinin devamına ve mazeretli olduğu için duruşmaya katılmayan vekili avukat Arzu Dabağ'a son duruşmanın açıklamalı metninin içinde yer aldığı davetiyenin çıkarılmasını ve mazeretinin son kez kabul edildiğinin bildirilmesine karar vererek duruşmayı 19 Nisan tarihine erteledi.

EVDEN ÇIKTI, SAÇMALARLA YERE YIĞILDI

Olay, Şiran'a bağlı Söğütalan Köyü'nde 19 Eylül 2010 günü saat 20.30 sıralarında meydana geldi. Tüfek seslerini duyunca ne olduğunu anlamak için evinden çıkan İhsan Aksoy, saçmaların başına isabet etmesi sonucu öldü. Olaydan sonra kuzeni Mehmet Aksoy gözaltına alınarak tutuklandı. Mehmet Aksoy hakkında, 'Tasarlayarak kasten öldürmeye azmettirme' suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu, tutuksuz yargılanan torunu 16 yaşındaki O.A. hakkında da, 'Tasarlayarak kasten adam öldürme' suçundan ömür boyu hapis istemiyle dava açıldı. - Gümüşhane

Gümüşhane'de yamaçtan kopan kaya parçaları seyir halindeki otomobile hasar verdi Gümüşhane'de yamaçtan kopan kaya parçaları seyir halindeki otomobile hasar verdi Son dakika haber! Gümüşhane'de uçuruma yuvarlanan otomobilin sürücüsü öldü, 1 kişi yaralandı Son dakika haber! Gümüşhane'de uçuruma yuvarlanan otomobilin sürücüsü öldü, 1 kişi yaralandı Son dakika haberi! Doğu Karadeniz'de sel ve heyelanlara karşı 'sünger şehir' önerisi Son dakika haberi! Doğu Karadeniz'de sel ve heyelanlara karşı 'sünger şehir' önerisi
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Emekli Müfettişini Öldüren Sanığa Ömür Boyu Hapis İstendi - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement