Emekli Öğretmenden Eğitime Destek - Son Dakika

Emekli Öğretmenden Eğitime Destek

12.01.2012 18:33
Emekli Öğretmenden Eğitime Destek, System.String[]

Kayserili emekli öğretmen Ramazan Büyükkılıç, ticaretten kazandıklarıyla 24 derslikli ilköğretim okulu yaptıracak.

Kayserili emekli öğretmen Ramazan Büyükkılıç, ticaretten kazandıklarıyla 24 derslikli ilköğretim okulu yaptıracak.

Kayseri Valisi Mevlüt Bilici, protokol imza töreninde yaptığı konuşmada, emekli öğretmen Ramazan Büyükkılıç'ın Gesi Fatih Mahallesi'ne 24 derslikli ilköğretim okulu yaptıracağını ve inşaatına bu yıl başlanacak okulun yıl sonuna kadar tamamlanacağını belirtti.

Kayserililerin hayırseverlikte sınır tanımadıklarını ifade eden Vali Mevlüt Bilici, "Sanayimizde, ticaretimizde, şehrimizde övünç duyduğumuz çok şey var ama birinci derecede gurur duyduğumuz, övünç duyduğumuz hayırveserlerimiz var. Bunu da her fırsatta vurguluyoruz. Yapılan hayırların yüzde 99'u da eğitime yönelik. Kayseri insanı eğitime çok önem veriyor. Ramazan Büyükkılıç'a da çok teşekkür ediyoruz." dedi.

Ramazan Büyükkılıç da 25 yıl çeşitli okullarda öğretmenlik yaptığını, boş zamanlarında da ticaretle uğraştığını belirtti. 1983 yılında emekli olduğunu 1990 yılında da İstanbul'a gittiğini belirten Büyükkılıç, "Burada gayrimenkul işleriyle uğraştım. 2003'te de tekrar Kayseri'ye döndüm. Ölmeden önce bir okul yaptırmak için de İstanbul'daki 13 dönüm arsamı sattım ve 900 bin lirasını ayırarak İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne vakfettim." dedi.

Protokol imza törenine, okulun yapılacağı Melikgazi ilçesinin Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç da katıldı.

Emekli Öğretmenden Eğitime Destek

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Emekli Öğretmenden Eğitime Destek - Son Dakika


Son Dakika

Buse Varol, 1,5 yaşındaki oğluna İstiklal Marşı'nı okutarak Şevval Şahin'e gönderme yaptı İstanbullunun yıllardır beklediği Mecidiyeköy-Mahmutbey metrosu açıldı Son Dakika! Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na çok sert sözler: Sende zerre kadar yürek varsa eşimle ilgili değil, benimle ilgili konuş Son Dakika: Ermenistan ordusu Berde şehir merkezini vurdu: 20 kişi yaşamını yitirdi Son Dakika! Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan Charlie Hebdo dergisi yetkilileri hakkında resen soruşturma Turizm sektöründen istifa edip Manisa'ya yerleşen girişimci hem kendi hem de köylünün hayatını değiştirdi İlçenin girişindeki nüfus kısmı boş tabelayı görenler şaşkınlığını gizleyemiyor Evli kadına attığı çıplak fotoğrafları ifşa olan Cem Özer, eşiyle el ele görüntülendi