Emekli olunca cam sanatı hobisi işi oldu! - Son Dakika

Emekli olunca cam sanatı hobisi işi oldu!

08.10.2019 11:43

Ankara'da 2 çocuk annesi Arzu Engin, 4 yıl önce özel sektörden emekli olduktan sonra hobi olarak başladığı cam sanatında kendisini geliştirerek 10 gün önce kendi atölyesini açtı. Engin, "Zamanla başka kadınlara istihdam yaratmak istiyorum" dedi.

Arzu Engin (51), 4 yıl önce özel sektörden emekli olduktan sonra cam sanatı ile ilgilenmeye başladı. Engin, kursa giderek, küçüklüğünden bu yana ilgisini çeken cam sanatı konusunda eğitim aldı. Arzu Engin, zaman içinde eğitimlerle kendisini geliştirerek, camdan eşyalar üretti. Engin'in, cam, gümüş ve pirinçleri bir araya getirerek yaptığı takılar, süs eşyaları, çeşitli ev aksesuarları, katıldığı çeşitli kermes ve etkinliklerde ilgi gördü. Engin, hobi olarak başladığı cam sanatını, şimdi 10 gün önce açtığı atölyesinde yapıyor.

Arzu Engin, 10 gün öncesine kadar evinde çalıştığını anlatarak, şöyle konuştu:

"HOBİM İŞE DÖNÜŞTÜ"

"Evimin, mutfağımın köşesinde 2 yıl o şekilde çalıştım; ama artık çok zorlanmaya başlamıştım ve yine bir grup arkadaşımın da desteğiyle bu dükkanı açtım. Burası küçük ve hoş bir dükkan oldu. Rahat ve huzurlu çalışıyorum. Mesaili günlerime dönüş yaptım. Sabahtan çıkıyorum buraya geliyorum, üretimimi yapıyorum. İnşallah ileride bunu geliştirmek istiyorum. Bu iş tek başınayken çok hızlı ilerleyen bir şey değil; ama acelem yok. Zaman içerisinde başka kadınlara istihdam da yaratmak istiyorum ve hep beraber büyüyelim istiyorum, en önemlisi istemek. Hobim işe dönüştü. Aklımda hiç böyle bir şey yoktu; ama sürekli çalıştığım için ve çalışmayı hiç durdurmağım için iş gelişti. Daha sonra satış yapmaya başladıktan sonra insanların beğenisi ile karşılaştım."

"İSTİHDAM YARATMAK İSTİYORUM"

Ayrıca ileride bu işe meraklı insanlara da atölyede dersler vermek istediğini anlatan Arzu Engin, "Öğretmeyi seviyorum, aynı zamanda bu kanalla istihdam yaratmak istiyorum. Yani insanların da bu mesleği öğrenip, kendi yerlerini açıp para kazanmalarına vesile olmak istiyorum. İnsan isterse her şeyi yapabilir ve bu yapılmayacak bir şey değil" diye konuştu.

Emekli olunca cam sanatı hobisi işi oldu!

- Kaynak: DHA

Son Dakika Ekonomi Emekli olunca cam sanatı hobisi işi oldu! - Son Dakika Ekonomi

YORUMLAR

Son Dakika

Ünlü modacılar Yıldırım Mayruk ve Barbaros Şansal Türkiye'deki şirketlerini kapattı AK Parti, CHP, MHP ve İYİ Parti'den Macron'un İslam'ı hedef alan sözlerine ortak tepki İETT otobüsünde mastürbasyon yapan sapığa "cinsel taciz" suçundan ev hapsi verildi TOKİ 2021'de dar gelirli vatandaşlar için 100 bin sosyal konut yapacak Öldürdüğü hamile kız arkadaşının cansız bedenini yol kenarına atarken görüntülendi Koronavirüse yakalandıktan sonra ten rengi değişen Çinli doktor normale döndü Sert tedbirler geri mi dönüyor? Ateş Kara, yarınki Bilim Kurulu toplantısını işaret etti Koronavirüse yakalanan Eser Yenenler'den haber var