Emekli Oramiral Güner: TSK Korkutularak Türkiye Dönüştürüldü - Son Dakika

Emekli Oramiral Güner: TSK Korkutularak Türkiye Dönüştürüldü

17.11.2013 17:39
Emekli Oramiral Güner: TSK Korkutularak Türkiye Dönüştürüldü, System.String[]

Her hafta cumartesi günleri gerçekleştirilmesine rağmen, görüş günü olması nedeniyle eş ve yakınlarını cezaevlerinde ziyarete giden 'Vardiye Bizde Platformu' üyeleri, bu haftaki 'Sessiz Çığlık' buluşmasını bugün gerçekleştirdi.

Her hafta cumartesi günleri gerçekleştirilmesine rağmen, görüş günü olması nedeniyle eş ve yakınlarını cezaevlerinde ziyarete giden 'Vardiye Bizde Platformu' üyeleri, bu haftaki 'Sessiz Çığlık' buluşmasını bugün gerçekleştirdi.

"GÖZ BEBEĞİMİZ OLARAK KALACAK"

İstanbul, İzmir ve Ankara'dan gelenlerle birlikte yaklaşık 200 kişilik katılımla gerçekleşen buluşmada 16 yıl hapis cezası alan tutuklu Deniz Kurmay Albay Ercan İrençin'in eşi Serpil İrençin, bugün Deniz Astsubay Okulu'nun, yarın da Deniz Harp Okulu'nun kuruluş yıldönümü olduğunu hatırlatarak şunları söyledi:

"Bizim eşlerimiz arkada gördüğünüz pankartlar üzerinde yazan balon davalar sebebiyle birçok şeyden mahrum oldukları gibi, senelerdir bu özel günlerden de mahrum bırakılıyorlar. Aslında onların içlerini kor gibi yakan; 2008 senesinden beri onca amiralin, değerli subay ve astsubayın tasfiyesinden sonra Deniz Kuvvetleri'nde her şeyin sanki hiç bir şey olmamışçasına idare edilmiş olması ve bu tasfiyelerin üstünün özenle kapatılmaya çalışılmasıdır. Her ne acı çekersek çekelim, sonsuza kadar eşlerimizin ve bizim göz bebeğimiz olarak kalacak olan Türk Deniz Kuvvetleri'nin dünya bahriyesi içindeki haklı gücüne tekrar kavuşması en büyük dileğimizdir."

"TÜRK DONANMASI DÜNYANIN EN İYİ 10 DONANMASINDAN BİRİYDİ"

Türkiye Emekli Subaylar Derneği Genel Başkanı Erdoğan Karakuş'tan sonra Deniz Kuvvetleri Komutanı olması beklenirken istifa eden eski Donanma Komutanı Emekli Oramiral Nusret Güner de konuşma yaptı. İstifasının ardından, protesto için bıraktığı sakallarını hala kesmeyen ve gün içinde Gölcük'ün İhsaniye semtinde bir kahvede arkadaşları ile buluşup onlarla çay içen Emekli Oramiral Nusret Güner, "Benim 134 tane pırıl pırıl denizcim 'darbeci' yaftası ile suçlandı. Bunun dışında 'Denizciler darbe, fuhuş, şantaj ya da casusluk yapıyorlar' diye bize suçlamalarda bulundular. Bu suçlamaları yapanlar bunun hesabını mutlaka verecekler" dedi. Emekli Oramiral Güner şöyle devam etti:

"Türk Donanması, dünyanın en iyi 10 donanmasından biriydi. Onu yerle bir etmeye çalıştılar. Bunu halkımın bilmesini istiyorum. Şu anda bunu protesto için saç ve sakal tıraşı olmuyorum. Bizi bu duruma düşürenleri protesto ediyorum. Diyorlar ki; 'Bunlar kimler?' Bunlar; 'x mafya grubu.' 'Mafya; gizli ve organize suç örgütüdür', 'Bunların en tehlikeli özellikleri Allah'tan korkmuyor olmalarıdır.' Allah'tan korkan bunları yapamaz. Esas suçladığım yetkililer var. Genelkurmay Başkanı, Başbakan, Cumhurbaşkanı, TBMM, hükümet ve hepsi, yetkili gerekliliklerini yerine getirmiyorlar. Ben onların da bu konuda ileride hesap vereceklerini düşünüyorum."

Emekli Oramiral Nusret Güner konuşmasında, "Ben hesabımı tarihe veriyorum" derken, bazı kişilerin yüzlerce koruma ile dolaştığını ifade etti ve şöyle dedi:

"Beyaz gömlek giydik derler, ama beyaz gömleği benim gibiler giyiyor. Bütün sivil ve askerler konusundaki davaların kurgu olduğuna karar verdim. Birinci gerekçe, niçin Deniz Kuvvetleri'nden 140 kişi darbe yapacak da Kara Kuvvetleri'nden 40 kişi yapacak? Bunu ilk günden beri sayın Genelkurmay Başkanı ve Başbakan'a da söyledim. 75 yaşındaki Yalçın Küçük, doğru yanlış bir şeye inanıyor ve dimdik ayakta duruyor. Devlet, hükümet bu kadar korkak mı? Ne istiyor bu insanlardan?"

Emekli Oramiral Nusret Güner, " Türkiye Cumhuriyeti'nin hiçbir kurumundan bu kadar casus çıkmaz. Casus diyorlar, sonra kibarca 'gizli belge bulundurmak' dediler. Benim beynimde bir sürü gizli belge var. 3 kağıda gerek yok. Türkiye'nin hiçbir kurumunda öğretmenleri toplayın, ahaliyi veya esnafı toplayın bu kadar casus çıkmaz. Bu da ne kadar kurgu olduğunu gösteriyor. Ben şu anda özgürce konuşuyorum. Yargıya dirhem güvenmiyorum. Son zamanlarda mahkemelerde Poyrazköy, Kafes eylem planları mahkemelerine gidiyorum. Mahkemeler komedi. Hiçbir milletvekili hiçbir muhalefet yok. Ben Türk milletine haykırıyorum. Bunlar benim sorumluluğum ve bunları size anlatıyorum."

"TSK SUSSUN, İSTEDİKLERİ GİBİ HAREKET ETSİNLER"

Emekli Oramiral Nusret Güner konuşmasında, Türk Deniz Kuvvetleri'ne ölçülemeyecek büyüklükte kötülük yapıldığını ifade etti. Türk Silahlı Kuvvetleri'nin susturulmak istenildiğini anlatan Emekli Oramiral Güner, şöyle dedi:

"TSK sussun, istedikleri gibi hareket etsinler. Tabi ki TSK sivilin emrindedir. Tabii ki TSK Türk milletinin emrindedir. Ama Türkiye dönüştürülürken, Deniz Kuvvetleri üzerinden TSK korkutularak yapıldı. Sen teğmene, astsubaya, orgenerale de aynı cezayı verirsen bu 'Siz birbirinizi dinlemiyorsunuz' demektir. Çok tehlikelidir. Bunları yapanlar isteyerek mi yaptılar? Deniz Kuvvetleri'ni siz bitirirseniz, Kara Kuvvetleri ile birlikte sınırlar içersinde piknik yaparsınız. Benim son sözüm şudur. Ben askerim dobra dobra konuşurum

Emekli Oramiral Güner: TSK Korkutularak Türkiye Dönüştürüldü

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Emekli Oramiral Güner: TSK Korkutularak Türkiye Dönüştürüldü - Son Dakika


Son Dakika

Hakimin tutuklama kararını duyunca çıldırdı! Kendini 2. kattaki duruşma salonundan aşağı attı 17:19 Hakimin tutuklama kararını duyunca çıldırdı! Kendini 2. kattaki duruşma salonundan aşağı attı Herkes gelecek iyi bir haberi bekliyor! Radardan çıkan uçak düştü, enkaza ulaşılamıyor 17:12 Herkes gelecek iyi bir haberi bekliyor! Radardan çıkan uçak düştü, enkaza ulaşılamıyor Dehşete düşüren olay! Hayalini kurduğu üniversiteye gidemeden, yatağında ölü bulundu 17:03 Dehşete düşüren olay! Hayalini kurduğu üniversiteye gidemeden, yatağında ölü bulundu
Son dakika: A Milli Takım'ın yeni hocası Stefan Kuntz'un maaşı belli oldu! TFF, 1.5 milyon euro maaş ödeyecek 17:00 Son dakika: A Milli Takım'ın yeni hocası Stefan Kuntz'un maaşı belli oldu! TFF, 1.5 milyon euro maaş ödeyecek Eterle bayıltıp ''İt gibi gebereceksin'' dediği karısını bıçakladı, sabaha kadar başında ölüm nöbeti tuttu 16:35 Eterle bayıltıp ''İt gibi gebereceksin'' dediği karısını bıçakladı, sabaha kadar başında ölüm nöbeti tuttu Son Dakika ekonomi haberleri! Ekonomiye dair tüm son dakika bilgileri 22 Eylül 2019 16:17 Son Dakika ekonomi haberleri! Ekonomiye dair tüm son dakika bilgileri 22 Eylül 2019
Selçuk Bayraktar'dan Türkiye'nin uçan arabası Cezeri ile ilgili açıklama: Herkesi kolaylıkla pilot yapacak 16:00 Selçuk Bayraktar'dan Türkiye'nin uçan arabası Cezeri ile ilgili açıklama: Herkesi kolaylıkla pilot yapacak Yaptığı yayınların ardından altıncı kez banlanan yayıncının, Twitch partnerliği iptal edildi 15:23 Yaptığı yayınların ardından altıncı kez banlanan yayıncının, Twitch partnerliği iptal edildi
Advertisement