Emekliler Günü - Son Dakika

Emekliler Günü

Emekliler Günü
Son Güncelleme: 30.06.2017 16:35

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanı Mehmet Selim Bağlı, "Türkiye'nin kalkınmasına ve bugünlere gelmesine katkıda bulunan emeklilerimize hem sosyal devlet olmanın hem de kadir kıymet bilmenin gereği olarak hizmet etmekle yükümlüyüz." dedi.

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanı Mehmet Selim Bağlı, " Türkiye'nin kalkınmasına ve bugünlere gelmesine katkıda bulunan emeklilerimize hem sosyal devlet olmanın hem de kadir kıymet bilmenin gereği olarak hizmet etmekle yükümlüyüz." dedi.

Bağlı, Emekliler Günü dolayısıyla Tüm İşçi Emeklileri Dul ve Yetimleri Derneği (TÜMEMEKDER) Genel Merkezi'ni ziyaret etti. Bağlı, TÜMEMEKDER Genel Başkanı Satılmış Çalışkan ve Başkanlar Kurulu üyeleriyle görüştü.

Bağlı, 12 milyona yakın kişiye her ay 18 milyar lira emekli aylığı ödemesi yaptıklarını belirterek amaçlarının emeklilerin sağlıklı, mutlu, sıhhatli ve afiyetli bir hayat sürmeleri olduğunu ifade etti. "Emeklililer bizim dua ordumuz." diyen Bağlı, sosyal güvenlik reformu meyvelerini vermeye başladıkça emeklilerin mali durumlarının daha da iyiye gideceğini bildirdi.

"Türkiye'nin kalkınmasında ve bugünlere gelmesinde katkıda bulunan emeklilerimize hem sosyal devlet olmanın hem de kadir kıymet bilmenin gereği olarak hizmet etmekle yükümlüyüz." diyen Bağlı, Türkiye'de kayıt dışılığın aşağı çekilmesi ve Sosyal Güvenlik Kurumunun aktüeryal dengelerinin iyiye doğru gitmesiyle emeklilerin özlük hakları ve mali durumlarıyla ilgili olumlu gelişmeler yaşanacağını kaydetti.

Çalışkan da Bağlı'nın ziyaretinden duydukları memnuniyeti dile getirerek Emekliler Günü'nün hayırlı olmasını diledi.

Kaynak: AA

Advertisement