Emekliler Kesesine Uygun Tatil Yapacak - Son Dakika

Emekliler Kesesine Uygun Tatil Yapacak

3 yıl önce

Muğla'nın Ortaca İlçesi Dalyan Mahallesi'ndeki Dalyan İztuzu Tanıtım Derneği yöneticilerinin girişimiyle emekliler, bu yıl kesesine uygun tatil yapma imkanına kavuşacak.

Emekliler Kesesine Uygun Tatil Yapacak, System.String[]

Yaklaşık 920 bin üyesi olan Türkiye Emekliler Derneği ile yapılan protokol gereği pilot bölge seçilen Dalyan, bu yıl 3 ve 5 günlük uygun tur paketleri ile emeklileri ağırlayacak.

SMS İLE BİLGİ VERİLMEYE BAŞLANDI

Geçen yıl kasım ayında Ankara'da Türkiye Emekliler Derneği Genel Başkanı Kazım Ergün, Dalyan İztuzu Tanıtım Derneği temsilcileri, Orijinar Travel ve Anadolu Jet yetkilileri emekliler için tatil düzenleme kararı aldı. İlk uygulama olarak da Dalyan'da geçtiğimiz günlerde düzenlenen Kefal Balığı Festivali'ne 14 kişilik bir grup davet edildi. Dalyan ve çevresini gezen emekliler bölgeye hayran kaldı. Dalyan bu yılki tatil için pilot bölge seçilerek Emekliler Derneği üyelerine SMS yoluyla tur hakkında bilgiler aktarılmaya başlandı.

"EMEKLİLERİMİZ UYGUN FİYATA TATİL YAPABİLECEK"

Türkiye Emekliler Derneği Genel Başkanı Kazım Ergün emeklilerin maddi imkansızlıklar nedeniyle evine kapalı kaldığını ve gezememekten şikayet ettiğini söyleyerek, "Bu anlaşma ile emeklimiz artık uygun şartlarda tatil yapabilecek. Bu muhteşem bölge için emeklilerimize bir kampanya başlattık. Ulaşımı, oteli, üç öğün yemeği bir paket şeklinde emeklinin ödeyebileceği biçimde olacak. Biz emekliden ayda 2 lira aidat aldığımız için onlara maddi destek olabilme imkanımız yok. Çünkü başka gelirimiz yok. Ama bu tür anlaşmalarla bazı imkanlar yaratmaya çalışıyoruz" dedi.

"EMEKLİLERİN YÜZDE 70'İ HİÇ TATİLE ÇIKMAMIŞ"

Orijinar Travel yetkilisi Çiğdem Taşar, ortalama Bin 500 liralık bir gelirle emeklilerin yüzde 70'inin ömür boyunca hiç tatile çıkamadığını ifade etti. Taşar, "Yüzde 20'ye yakın bir kesim bulunduğu il veya ilçe dışına çıkmamış. Sadece yüzde 10 civarında birkaç yere gitmiş olanı var. Bu projeye ticari anlamda yaklaşmadık. Herkesin desteğiyle güzel bir iş birlikteliği başladı" dedi.

Emekliler Kesesine Uygun Tatil Yapacak
Haber Yayın Tarihi: 26.02.2017 11:03 Son Dakika

ABD'nin 11 askerinin İran saldırısında beyin sarsıntısı geçirdiği ortaya çıktı
İlkokul öğrencisi, valinin makam aracındaki bayrağı öptü Vatandaşlara soruldu: Bu pazar seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz? İşte dikkat çeken anket sonuçları

Son Dakika Haberleri