Son Dakika Haberleri: Emekliye Maaşı Tutarında Promosyon Ödenecek

Emekliye Maaşı Tutarında Promosyon Ödenecek

4 yıl önce

Sosyal Güvenlik Kurumu ile bankalar arasındaki pazarlıkta, tüm emeklilere maaşı tutarında promosyon ödenmesi gündeme getirilecek.

Emeklilere promosyon konusunda SGK ile görüşecek olan bankalar, hazırlıklarını yapmaya başladı. Teklifler arasında emekliye maaşı kadar promosyon verilmesi de var.Takvim'in haberine göre; Memurlar gibi emeklilere de promosyon ödenmesi için  Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), önümüzdeki günlerde bankalarla pazarlık masasına oturacak. Emekliler, SGK'ya "Hakkımızı sonuna kadar koruyun" diye seslenirken; bankalar da SGK'ya sunacağı promosyon tekliflerinin son hazırlıklarını yapıyor. Bu hazırlıklarda en çok dikkat çeken madde, emeklilere maaşı kadar promosyon ödenmesi.  Memur-Sen'in toplu sözleşme masasına getirdiği emekliye promosyon verilmesi talebi, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı  Faruk Çelik tarafından da olumlu karşılanmıştı.BAKAN ÇELİK TALİMAT VERDİBakan Çelik, SGK yetkililerine "Bankalar ile görüşmeye başlayın" talimatını vermişti. Hem SGK hem de bankalar, hazırlıklarını yapmaya başladı. Bir bankanın SGK'ya sunmak için hazırladığı promosyon teklifinin içeriğinde şu maddeler var:AVANTAJLI TEKLİFLERTüm emeklilere maaşı tutarında promosyon ödenecek. Emeklilerin bankada açılan maaş hesaplarından, hesap işletim ücreti alınmayacak. Kredi kartı hesap ekstreleri için ücret talep edilmeyecek. Emeklilere, maaşları tutarında kredili mevduat hesabı açılacak. Emekliye maaşının 3 katına kadar kefilsiz, gelir belgesiz kredi verilebilecek. Bir defada para çekme limiti emekli için bin 500 lira olacak. İnternetten yapılan EFT işlemlerinden para kesilmeyecek. Emekliye piyasadaki faiz oranlarının yüzde 0.25 altında konut, tüketici ve araç kredileri sunulacak.Öte yandan banka, bu imkanları emekliye sunmak için tek koşul olarak, emeklinin 2 adet otomatik ödeme talimatı vermesini istiyor.MAAŞ FONDA DEĞERLENECEKBankanın teklifi, emekliye promosyonun yanı sıra bir kazanç daha sağlayacak. Şöyle ki; banka, emeklinin hesabında para bırakması durumunda, bunu talimat verilmesine gerek kalmadan likit fonlarda değerlendirecek. Emekli, bankada beklettiği paradan gelir elde edecek.
Orlando Bloom ile Birlikte Olan Garson, Çırılçıplak Müdüre Yakalandı Usta Sanatçı Hülya Koçyiğit Kansere Yakalandığını Açıkladı, Dua İstedi
Trump, Ağlama Duvarı'nı Ziyaret Eden İlk ABD Başkanı Oldu

1