Emet Belediyesi Çanta Dağıttı - Son Dakika

Emet Belediyesi Çanta Dağıttı

07.02.2019 12:24
Emet Belediyesi Çanta Dağıttı, System.String[]

Kütahya'nın Emet Belediyesi, poşet kullanımının azaltılmasına yönelik uygulamaları desteklemek amacıyla bez çanta dağıtımı gerçekleştirdi.

Kütahya'nın Emet Belediyesi, poşet kullanımının azaltılmasına yönelik uygulamaları desteklemek amacıyla bez çanta dağıtımı gerçekleştirdi.

Belediye Başkanı Mustafa Koca, vatandaşların alışverişlerinde uzun süre kullanılabileceği çantaları ilçe pazarında kurulan stantta halka dağıttı.

Emet Belediye Başkanı Mustafa Koca, 1 Ocak'tan itibaren poşetlerin ücretli hale getirilmesi ve gün geçtikçe artan çevre kirliliğinin önüne geçmek amacıyla belediye bez çanta hediye edildiğini, önümüzdeki günlerde de dağıtımların devam edeceğini ifade etti.

Başkan Koca, "Temiz bir çevre ve gelecek için çevreye olan duyarlılığımızı bu konuda da göstererek, farkındalık oluşturmak istedik. Plastiğin ve poşetin kullanımının doğaya verdiği zararı uzmanlar açıklıyor. Biz de Emet Belediyesi olarak poşet kullanımını azaltmak ve çevreci bilinçle hareketle, yaptırdığımız bez çantaları halkımıza dağıtıyoruz.. Halkımız yoğun bir ilgi ve katılım gerçekleştirdiler. Vatandaşlarımız alışverişlerini bundan sonra bez çantalarını kullanarak yapacaklar. Sıfır atık kampanyalarına desteğimiz sonuna kadar devam edecek" diye konuştu. - KÜTAHYA

Kaynak: İHA

Son Dakika Yaşam Emet Belediyesi Çanta Dağıttı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

İşten eve erken gelen kadın, kendisini aldatan erkek arkadaşını başka bir kadınla bastı! O anlar kamerada İmamoğlu'ndan "Sizi, Cumhurbaşkanı olarak da görmeyi isteriz" diyen vatandaşa yanıt Hiçbir katkı maddesi olmayan deve sucuğunun kilosu 100 liradan satılıyor Biden koronavirüsle mücadele planını imzaladı: ABD'ye seyahat edeceklere test ve karantina zorunluluğu getirildi Otobüs şoförü, bulduğu içi altın dolu çantayı sahibine teslim etti Meteoroloji uyardı: Kar yağışı İstanbul'a geri dönüyor Tarım ve Orman Bakanlığı: Bakanlığın, İBB'nin mobil büfeler ile ekmek satışını yasaklayan talimatı yoktur Prof. Dr. Hakan Oğuztürk: Aşı yaptıranlar hemen ertesi gün kısıtlamalardan muaf edilmemeli, en az 40 günlük bir süreç olabilir