Emet'te "Haydi Çocuklar Camiye" Kampanyası - Son Dakika

Emet'te "Haydi Çocuklar Camiye" Kampanyası

07.09.2012 18:20
Emet'te

Emet Müftülüğü'nce düzenlenen "Haydi Çocuklar Camiye" kampanyasına katılan çocuklara ödülleri, 15 Eylül'de gerçekleştirilecek törende verilecek.

Emet Müftülüğü'nce düzenlenen "Haydi Çocuklar Camiye" kampanyasına katılan çocuklara ödülleri, 15 Eylül'de gerçekleştirilecek törende verilecek.

Müftü İsmail Temur, gazetecilere yaptığı açıklamada, kampanyanın 22 Haziran-17 Ağustos tarihlerinde gerçekleştirildiğini bildirdi.

Kampanyaya 675 çocuğun katıldığını belirten Temur, şunları kaydetti:

"Geleceğimiz olan çocuklarımıza camilerimizi sevdirmek, camilerin manevi ikliminden yararlanmalarını sağlamak amacıyla tertiplediğimiz kampanyaya katılarak günde 5 vakit namazını camilerimizde cemaatle kılan 675 çocuğumuza ödülleri, 15 Eylül'de Emet Thermal Resort Otel'de düzenlenecek törenle verilecek. Törene, Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi Davut Kaya ve Kütahya Müftüsü Mustafa Üskülüplü ile çok sayıda davetli iştirak edecek. Törende, Kur'an-ı Kerim ziyafeti de gerçekleştirilecek."

-Emet ve Hisarcık'ta kadastro yenileme çalışması başladı

(Fotoğraflı)

Emet ve Hisarcık ilçelerinde kadastro yenileme çalışması başlatıldı.

Kaynarca Mahallesi Muhtarı Dursun Gökduman, gazetecilere yaptığı açıklamada, Emet ve Hisarcık ilçelerini kapsayan kadastro yenileme çalışmalarının Kaynarca, Kapaklıca ve Hamam mahallelerinden başladığını bildirdi.

Çalışmaların daha sonra diğer mahallelerde yapılacağı bilgisini veren Gökduman, "Ölçümler sonucu oluşacak listeler, muhtarlıklarda askıya çıkarılacak. Vatandaşlarımızın mağdur olmaması için kadastro ölçümleri sırasında tapularıyla gayrimenkullerinin başında bulunması gerekiyor. Mahallemizde ölçümler önümüzdeki hafta başına kadar sürecek. Daha sonra Kapaklıca ve Hamam mahallelerimizde devam edecek" dedi.

Muhabir: Abdülkadir Ekmekçioğlu

Yayıncı: Sedat Gök - KÜTAHYA

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Emet'te 'Haydi Çocuklar Camiye' Kampanyası - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Saldırıyı gerçekleştiren teröristler, paramotorla Münbiç'ten Amanoslar'a gelmiş Son Dakika: Eski Sağlık Bakanı Osman Durmuş, 73 yaşında hayatını kaybetti Varela'nın baldırına basan Josef de Souza direkt kırmızı kart gördü Hatay'daki patlamanın ardından ilk görüntüler geldi Jorge Jesus, 7 yıl önceki Fenerbahçe'yi unutamıyor: Beni en çok etkileyen maçtı İlk defa Ay'ın güneş gören yüzünde su bulundu İETT otobüsünde mastürbasyon yapan sapık, gözaltına alındı Borcunu ödemeyen şahsı pompalı tüfekle vurup başında bekledi