Emine Bulut soruşturmasında karar: Polislerin ihmali yokmuş - Son Dakika

Emine Bulut soruşturmasında karar: Polislerin ihmali yokmuş

18.08.2020 10:38

Boşandığı Fedai Varan tarafından katledilen Emine Bulut'un ölümünün ardından bir yıl geçti. "Ölmek istemiyorum" sözüyle akıllara kazınan Emine Bulut'un öldürülmeden 4 saat önce sığındığı karakoldaki polisler hakkında "görevi ihmal" suçlamasıyla açılan soruşturma valilik engeline takıldı.

Kırıkkale'de yaşayan Emine Bulut tam 1 yıl önce bugün 9 yaşındaki kızının gözü önünde eski eşi Fedai Varan tarafından boğazından bıçaklanmıştı. Ağır yaralanan Bulut hastaneye kaldırılırken, "Ölmek istemiyorum" şeklindeki feryadı ile hafızalara kazınmıştı. Yargılanan eski koca müebbet hapis cezası alırken, Bulut'un cinayetten önce yolda karşılaştığı eski kocasından korunmak için Cumhuriyet Polis Merkezi'ne sığındığı, 29 dakika burada kaldıktan sonra karakoldan ayrıldığı ortaya çıkmıştı. Cinayetin ardından, Emine Bulut'un karakola gitmesine rağmen, korunmadığı iddiaları gündeme gelmişti.

Milliyet'ten Çiğdem Yılmaz'ın haberine göre, bu iddialar üzerine sanık Varan'ın avukatı Ersoy Aytaç 4 polis memuru hakkında suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusunun ardından başsavcılık, polis memurları hakkında soruşturma yapılması için Kırıkkale Valiliği'nden izin istedi. Valilik ise Bulut'un herhangi bir müracaatta bulunmadan polis Merkezi'nden ayrıldığı için polislerin ihmal kusurlarının olmadığının anlaşıldığını belirtti ve soruşturma izni vermedi.

"İHMAL DURUMU VALİLİK ELİYLE ENGELLENİYOR"

Aytaç, konuyla ilgili görüşmek istemezken Aytaç'ın avukatı Şahika Gözde Kıvrak şu bilgileri verdi "Karar itiraz ettik. Müvekkilim, Emine Bulut cinayetinin yargılamasında yürütmüş olduğu sanık müdafiliği görevi nedeniyle, cinayete giden süreçteki şiddet sarmalından haberdar olmuştur. Söz konusu karakoldaki polis memurlarının Emine Bulut'un öldürülmesine neden olan şiddet sarmalındaki ihmallerinin tespit edilmesi amacıyla suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusunun kimin tarafından yapıldığından ziyade polis memurları hakkında yürütülecek olan soruşturmanın valilik eliyle engellenmesi önem arz etmekte. Talep çok açıktır; ihmali olan herkes yargılansın. Yapılacak olan yargılama neticesinde görevli polis memurlarının herhangi bir ihmalinin bulunup bulunmadığının tespiti valilik eliyle engellenmeye çalışılmaktadır."

"YARAMIZ KAPANMAYACAK"

Emine Bulut ölümünün 1. yıl dönümü, annesi, babası ve kızı tarafından mezarı başında anıldı. Anne Fadime Bulut, "Bizim yaramız hiçbir zaman kapanmayacak. Bir anne olarak kızımı öldüren kişinin ağırlaştırılmış müebbet cezası almasını isterim" dedi.

Baba Ahmet Bulut ise, "Bizim canımız yandı, başkasının canı yanmasın. Benim Emine'mden sonra kaç tane kadın öldü, yazık değil mi, bu kadınların suçu, günahı ne?" ifadesini kullandı.

Emine Bulut soruşturmasında karar: Polislerin ihmali yokmuş

Son Dakika 3. Sayfa Emine Bulut soruşturmasında karar: Polislerin ihmali yokmuş - Son Dakika


YORUMLAR (26)
  • BaşşVurru: Yazılı başvuru olması şartmı? Devletin kolluk kuvveti her görevde yazılı evrakmı istiyor. İhbar kabul edemezmiydi. Vicdan vicdan. Vicdanınız yargılayacak sizi. O küçük çocuk öksüz kaldı. Ayrıca; Bu hükümetin; Devlette işlerin hızlanması için Evraklara fazla takılmayın diye uyarıları ve/veya talimatlarıda var. Polis teşkilatı Devlet kurumu değilmi. Yazık. Cevap Yaz 7 22 Yayından Kaldır
  • VazifeBaşşVurru: Polis vazife ve selahiyet kanunu Madde 1 Polis; asayişi, amme, şahıs, tasarruf emniyetini ve mesken masuniyetini korur. Halkın ırz, can ve malını muhafaza ve ammenin istirahatini temin eder. Yardım istiyenlerle yardıma muhtaç olan çocuk, alil ve acizlere muavenet eder. Kanun, Cumhurbaşkanlığı kararnameleri ve ilgili mevzuatın kendisine verdiği vazifeleri yapar. Madde 2/VII İşlenmekte olan bir suçun işlenmesine veya devamına mâni olmak. Ben buna Bakarım. 1 8 Yayından Kaldır
  • ....: Evet yazılı başvuru şart. TCK ve 6284 sayılı kanunları okuyun. Müracaat olmadan işlem yapılamaz. 8 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

İstanbul'da kar yağışı gece boyunca devam etti! Kentin bazı yerlerinde kartpostallık görüntüler ortaya çıktı Almanya'da Pfizer aşısı olan 10 kişi hayatını kaybetti Yasak Elma'nın Şahika'sı Nesrin Cavadzade diziden ayrılıyor mu? Ettiği küfür başına dert oldu En zenginler listesindeydi! Rothschild ailesinin tek varisi kalp krizi nedeniyle hayatını kaybetti Mesut Özil'in Fenerbahçe'den alacağı ücret belli oldu! 3,5 yıllık transferin maliyeti dudak uçuklattı Efsane futbolcu Ronaldinho, müstehcen görüntülerin olduğu klipte oynadı Tutuklanan Savunma Sanayii Başkanlığı casusunun ifadesi ortaya çıktı Amerika'da gündem Trump ailesi! Şimdi de Ivanka'nın tuvalet zulmü olay oldu