Emine Erdoğan, Mescid-i Aksa'daki İsrail zulmüne sessiz kalmadı - Son Dakika

Emine Erdoğan, Mescid-i Aksa'daki İsrail zulmüne sessiz kalmadı

08.05.2021 11:07

Geçtiğimiz gün Mescid-i Aksa'ya giren İsrail polisi, Kıble Mescidi'nin içinde namaz kılan cemaate ses bombalarıyla saldırmıştı. 205 kişinin yaralandığı öğrenilen saldırıyla ilgili olarak sosyal medya hesabından açıklama yapan Emine Erdoğan, "Müslümanların mabedine yapılan saygısızlık asla kabul edilemez. Filistinli kardeşlerimizin her zaman yanınızdayız" ifadelerini kullandı.

Cuma namazının ardından işgal altındaki Doğu Kudüs'teki Mescid-i Aksa'da akşam ve yatsı namazını kılmak için toplanan Filistinlilere, ses bombası ve plastik mermi kullanarak saldıran İsrail polisi, cemaati dağıtmaya çalıştı.

205 KİŞİ YARALANDI

İsrail polisi tarafından yapılan müdahaleler sonucunda 205 kişinin yaralandığı öğrenilirken; bunlardan 88'inin Kudüs'teki hastanelere kaldırıldığı, diğerlerinin ise ayakta tedavi edildiği belirtildi.

EMİNE ERDOĞAN SESSİZ KALMADI

Yapılan saldırıyla ilgili olarak sosyal medya üzerinden tepki içerikli paylaşımlar da gelmeye devam ediyor. Son olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, yapılan saldırıyı kınadığını belirten bir paylaşımda bulundu.

Emine Erdoğan: Filistinli kardeşlerimizin her zaman yanındayız

"HER ZAMAN YANINIZDAYIZ"

Emine Erdoğan, sosyal medya hesabı üzerinden şu ifadelere yer verdi: "İsrail'in ilk kıblemiz Mescid-i Aksa'ya yaptığı saldırıyı şiddetle kınıyorum. Müslümanların mabedine yapılan saygısızlık asla kabul edilemez. Filistinli kardeşlerimizin her zaman yanınızdayız. Yaralılara acil şifalar diliyorum."

Emine Erdoğan, Mescid-i Aksa'daki İsrail zulmüne sessiz kalmadı

Son Dakika Güncel Emine Erdoğan, Mescid-i Aksa'daki İsrail zulmüne sessiz kalmadı - Son Dakika


Son Dakika

Halk, boks maçı izler gibi izledi! Taraftarlar tekme tokat birbirine girdi 14:06 Halk, boks maçı izler gibi izledi! Taraftarlar tekme tokat birbirine girdi Çöpten çıkan 350 yıllık 2 değerli tablonun sahibi aranıyor 14:03 Çöpten çıkan 350 yıllık 2 değerli tablonun sahibi aranıyor Berdan Mardini'nin eski eşi Fatoş Karademir'in uğradığı silahlı saldırı anı görüntülendi 14:00 Berdan Mardini'nin eski eşi Fatoş Karademir'in uğradığı silahlı saldırı anı görüntülendi
13:58 "Ölürsek inşallah birlikte ölürüz" diye dua eden çift, 3 saat arayla hayatını kaybetti Fenomen Oğuzhan Uğur ile oyuncu Müjde Uzman aşklarını ilan etti! Yan yana ilk poz 12:42 Fenomen Oğuzhan Uğur ile oyuncu Müjde Uzman aşklarını ilan etti! Yan yana ilk poz Adeta ölümü bekledi! Raylarda hareketsizce duran kadın, trenin çarpmasıyla korkunç şekilde hayatını kaybetti 12:31 Adeta ölümü bekledi! Raylarda hareketsizce duran kadın, trenin çarpmasıyla korkunç şekilde hayatını kaybetti
12 yaşındaki kız çocuğuna markette cinsel saldırıda bulunmuştu! 85 yaşındaki sapık kamara görüntülerine rağmen serbest kaldı 12:29 12 yaşındaki kız çocuğuna markette cinsel saldırıda bulunmuştu! 85 yaşındaki sapık kamara görüntülerine rağmen serbest kaldı Jaclyn Smith'in fotoğrafına photoshop ile kendisini koyan Hülya Koçyiğit o kareyi paylaştı 12:00 Jaclyn Smith'in fotoğrafına photoshop ile kendisini koyan Hülya Koçyiğit o kareyi paylaştı
Advertisement