Emine Erdoğan, Türkiye'nin Tanınmış Işkadınlarını, Kadın Sanatçıları ve Sporcuları Kabul Etti - Son Dakika

Emine Erdoğan, Türkiye'nin Tanınmış Işkadınlarını, Kadın Sanatçıları ve Sporcuları Kabul Etti

14.03.2017 18:44

Emine Erdoğan, Türkiye'nin tanınmış işkadınlarını, kadın sanatçıları ve sporcuları kabul ettiCUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Türkiye'nin önde gelen işkadınlarını, kadın sanatçıları ve sporcuları Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda konuk etti.

Emine Erdoğan, Türkiye'nin tanınmış işkadınlarını, kadın sanatçıları ve sporcuları kabul etti

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Türkiye'nin önde gelen işkadınlarını, kadın sanatçıları ve sporcuları Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda konuk etti. Çok sayıda tanınmış ismin katıldığı programda bir konuşma yapan Emine Erdoğan, Türkiye'nin medar-ı iftiharı işkadınlarını, bu toprakların ruhunu yücelten sanatçıları, bayrağımızı uluslararası arenada dalgalandıran başarılı sporcuları misafir etmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Dünyadaki değişimin en önemli dinamiklerinden birisinin, kadın potansiyelini değerlendirebilmek olduğunu söyleyen Emine Erdoğan, Kadınların gücünü devreye sokabilen toplumlar ilerleyecek, diğerleri gelecek liginden düşecektir dedi.

Türkiye'nin gerek doğal kaynakları, gerekse sosyal sermayesiyle 21. yy'ın en parlak yıldızlarından biri olacağını söyleyen Erdoğan, İçinde bulunduğumuz yoğun küresel kuşatmanın mahiyeti de bunu gösteriyor dedi.

Dünyada olup bitenleri, kendi değer yargılarımızla yorumlama özgüvenine sahip olduğumuz sürece, ülkemiz aleyhindeki tüm arzular boşa çıkacaktır diye sözlerini sürdüren Emine Erdoğan, İslamofobi'nin bu derece yükseldiği, Ortadoğu'da şiddetin dinle özdeşleştirildiği bir ortamda, Türkiye'ye büyük sorumluluklar düşüyor dedi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'ya ve Türk vatandaşlarına Hollanda'da yapılan muameleye de değinerek, Uluslararası teamüllere aykırı bu tavır, Avrupa değerlerinin hem insani, hem de diplomatik açıdan intiharı olarak değerlendirilebilir dedi.

Emine Erdoğan, İş kadınlarımızın, sanatçı ve sporcularımızın, küresel reçeteler üretecek kadar zengin birikime sahip olduğunu biliyor ve bu güce inanıyorum. Bu toprakların potansiyelini iyi kullanabilirsek, insanlık için iyiliği ve umudu temsil edebiliriz diyerek Türkiye'nin güçlü olması için dayanışmanın gereğine vurgu yaptı.

16 Nisan'da yapılacak referanduma da değinen Emine Erdoğan, Türkiye'yi vesayetlerden arındıracak sivil bir sistem teklifi ile karşı karşıyayız. 93 yılda, 65 hükümetin kurulduğu bu sistemin yapısal sorunlarının tamiri, eminim hepinizin arzusudur. Son 15 yılda, Türkiye bu sistem içinde, her daim tehdit altında biraz olsun ilerlemiş ve gelişmişse, bu, güçlü bir liderlikle mümkün olmuştur. Şimdi bu yeni sistem teklifi, istikrarı, liderlerin gücüne değil, denetim mekanizmaları olan bir sisteme bağlıyor dedi.

Toplumda, yeni sistemin, düşük ihtimalli kötü senaryolarına yoğunlaşmaktan, sunduğu fırsatların gözardı edildiğini söyleyen Emine Erdoğan, Bu teklif, mevcut sistemde fazlasıyla olan riskleri bertaraf etmek için, bir fırsat olarak karşımızda duruyor. Ben milletimizin en doğru kararı vereceğine inanıyorum. Cumhuriyetimizin 100.yılına, güçlü bir Türkiye olarak erişeceğimizden kuşku duymuyorum.' dedi. İdeolojik saplantıların kıskacından kurtularak, Türkiye'nin geleceği adına rasyonel kararlar alabilirsek, hikayemizi en güzel şekilde tamamlayacağız diyerek sözlerini tamamladı.

Yemeğin ardından, davetliler arasında bulunan ünlü besteci-piyanist Anjelika Akbar, kısa bir piyano dinletisi gerçekleştirdi.

Yemeğe; Emine Kamışlı Sabancı, Evrim Aras, Barühüda Tanrıkorur, Hülya Koçyiğit, Arzuhan Doğan Yalçındağ, Esra Bilgiç, Nurten Sancak, Meltem Demirören Oktay, Semahat Arsel, Oya Eczacıbaşı, Perihan Savaş, Nilüfer Bulut, Neslihan Demir Güler, Ayşe Begüm Onbaşı, Müge Öz, Demet Sabancı Çetindoğan, Lale Cander, Reyhan Demirören, Sema Güral Sürmeli, Özlem Denizmen, Melihat Gülses, Hande Yener, Çiğdem Simavi, Vuslat Doğan Sabancı, Didem Ciner, Revha Demirören, Ayfer Toprak, Ayşe Cevahir, Nebahat Kutmangil, Hediye Güral Gür, Leyla Alaton, Dilek Şahsuvaroğlu, Berrin Zorlu, Füsun Barutçugil, Muazzez Ersoy, Bedia Akartürk, Müjde Doenyas, Esin Güral Argat, Sevim Güral, Fatma Oya Özdebirin, Berrin Tatlıcı Güneş, Semra Ağaoğlu, Sena Ağaoğlu Kırcal, Hilal Kazan, Anjelika Akbar, Burcu Güven, Semra Hasan Yavuz, Ayşe Ege, Ece Ege, Banu Küçükel, Dilek Hanif, Esin Yağmurdereli, Hazal Subaşı, Şirin Pancaroğlu, Gülçin Anmaç, Gülsüm Azeri, Gülşah Alkoçlar, Neşe Boysanoğlu, Nevin Gür, Nükhet Ezberci, Selma Türkeş, Şeyda Tosyalı, Yasemin Pirinçcioğlu, Nüshet Taviloğlu, Zeynep Fadıllıoğlu, Esra Şimşek, Ayşen Zeybekci, M.Belma Satır ve daha birçok işkadını, sanatçı ve sporcu katıldı.

Emine Erdoğan, Türkiye'nin Tanınmış Işkadınlarını, Kadın Sanatçıları ve Sporcuları Kabul Etti
Emine Erdoğan, Türkiye'nin Tanınmış Işkadınlarını, Kadın Sanatçıları ve Sporcuları Kabul Etti
Emine Erdoğan, Türkiye'nin Tanınmış Işkadınlarını, Kadın Sanatçıları ve Sporcuları Kabul Etti
Emine Erdoğan, Türkiye'nin Tanınmış Işkadınlarını, Kadın Sanatçıları ve Sporcuları Kabul Etti

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Emine Erdoğan, Türkiye'nin Tanınmış Işkadınlarını, Kadın Sanatçıları ve Sporcuları Kabul Etti - Son Dakika


Advertisement