EMITT'te BEBKA Standına Yoğun İlgi - Son Dakika

EMITT'te BEBKA Standına Yoğun İlgi

15.02.2012 10:01
EMITT'te BEBKA Standına Yoğun İlgi

6. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMİTT 2012, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay tarafından açıldı.

İstanbul TÜYAP Beylikdüzü'nde düzenlenen 16. EMITT Turizm Fuarı'na Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) organizasyonunda katılan Bursa, Eskişehir ve Bilecik illerinin stantları, tarihi, kültürel ve doğal güzellikleri ile ziyaretçilerin ilgi odağı oldu.

Bursa, Eskişehir ve Bilecik illerinin geçmiş yıllarda da yer aldığı 16. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMİTT 2012, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay tarafından açıldı.

BEBKA çatısı altında kurulan stantta, ziyaretçilere 3 ilin tanıtımına yönelik CD, kitap, broşür ve çeşitli promosyon ürünleri dağıtıldı. Fuara, Bursa, Eskişehir ve Bilecik Valilikleri, İl Kültür Turizm Müdürlükleri, BEBKA, Tanıtma Birlikleri ve sektör temsilcileri katıldı.

Kurulan stantta özellikle 3 ilin tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerini gösteren görseller katılımcılardan büyük ilgi gördü. Ayrıca standı gezen ziyaretçilere Bursa'nın kestane şekeri, Mustafakemalpaşa'nın tatlısı, zeytin ürünleri, Osmaneli'nin ayva lokumu, Pazaryeri'nin meşhur boza ve helvası ikram edildi.

Fuar kapsamında Kılıç Kalkan ekibi ve Hacivat-Karagöz temsilleri hazır bulunurken, Bursa Olgunlaşma Enstitüsü, Osmanlı'dan Günümüze Bursa Kıyafetleri konulu bir defile yaptı.

Fuarda ayrıca Eskişehir Lületaşı ve Bilecik Kınık Çömleklerini tanıtmak amacıyla ustalar tarafından 4 gün boyunca canlı performans sergilendi.

Bilecik Valisi ve BEBKA Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Halil İbrahim Akpınar ve halen Siirt Valiliğini yürüten ve bir önceki Bilecik Valisi olan Sayın Musa Çolak, BEBKA standını ziyaret ederek memnuniyetlerini ifade ederek konuklarla sohbet ettiler.

Bursa Vali Yardımcısı Feridun Cemal Özdemir, bu yıl Bursa olarak kentin tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerini BEBKA çatısı altında ortak bir platformda sergilediklerini belirterek, "Kentimizin tüm dinamikleriyle birlikte BEBKA çatısı altında kurulan 207 metrekarelik stantta turizm değerlerimizi ziyaretçilere tanıtmak için buradayız. Hedefimiz Bursa'mızın sahip olduğu zenginliklerle 1 trilyon dolarlık dünya turizm pastasından hak ettiği payı almasıdır. Bunun için gerek Valimiz Sayın Şahabettin Harput başkanlığında kurulan Kültür Turizm Tanıtma Birliğimiz, gerekse Büyükşehir ve ilçe belediyelerimiz üzerine düşeni yapmak için var gücüyle çalışmaktadır. Bu çabalarımızın meyvelerini önümüzdeki yıllarda artan turizm rakamları ile alacağımıza inanıyorum" diye konuştu.

"60 ÜLKEDEN 4 BİN 500 KATILIMCI"

16'ıncısı düzenlenen EMITT Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarına bu yıl 60 ülkeden 4 bin 500 katılımcı katıldı.

Kaynak: Bültenler
YORUMLAR
500
Vatandaşlar alevler yükselen çöp konteynerini, dar sokağa giremeyen itfaiyenin ayağına getirdi Vatandaşlar alevler yükselen çöp konteynerini, dar sokağa giremeyen itfaiyenin ayağına getirdi Vatandaşlar yanan çöp konteynerini, dar sokaktan geçemeyen itfaiyeye götürdü Vatandaşlar yanan çöp konteynerini, dar sokaktan geçemeyen itfaiyeye götürdü Bilecik'te polislerden çadır kentteki depremzede çocuklara doğum günü sürprizi Bilecik'te polislerden çadır kentteki depremzede çocuklara doğum günü sürprizi

Son Dakika Güncel EMITT'te BEBKA Standına Yoğun İlgi - Son Dakika


Advertisement