Emitt'te 'Mersin' Rüzgarı Esti - Son Dakika

Emitt'te 'Mersin' Rüzgarı Esti

18.02.2012 15:37
Emitt'te 'Mersin' Rüzgarı Esti, System.String[]

Mersin Üniversitesi (MEÜ) Turizm Fakültesi, Uluslararası Doğu Akdeniz Turizm ve Seyahat Fuarı'nda (EMİTT-2012) boy gösterip hem kendini tanıttı, hem de kentin turizm potansiyelini ortaya koydu.

Mersin Üniversitesi (MEÜ) Turizm Fakültesi, Uluslararası Doğu Akdeniz Turizm ve Seyahat Fuarı'nda (EMİTT-2012) boy gösterip hem kendini tanıttı, hem de kentin turizm potansiyelini ortaya koydu.

Mersin Turizmliler, Mersin Turizm Mezunlar ve Mensupları Derneği (METİOD) ve MEÜ Rektörlüğü'nce 9-12 Şubat 2012 tarihleri arasında İstanbul TUYAP Kongre ve Sergi Sarayı'nda gerçekleştirilen organizasyonla birlikte MEÜ ve Turizm Fakültesi'nin turizm camiasına tanıtıldığı kaydedildi. Dünyanın en büyük 5. turizm fuarı olarak öne çıkan; 'EMİTT-2012'ye 59 ülkeden katılım gösteren yaklaşık 3 bin 500 ziyaretçinin ağırlandığına dikkat çekilirken, Bakanlar Kurulu'nca alınan karar kapsamında kapatılan; 'Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu'nun yerine kurulan Turizm Fakültesi'nin de fuar çerçevesinde kurulan stanttaysa toplam 40 öğrencinin görev yaptığı bilgisi verildi.

Konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan MEÜ Turizm Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Celil Çakıcı, 1979 yılından bu yana lisans düzeyinde turizm eğitimi; 'Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu' adı altında sürdürdüklerini, ancak Bakanlar Kurulu'nca alınan karar doğrultusunda yeni dönemde 'Turizm Fakültesi' olarak çalışmalarını sürdüreceklerini anlattı. Çakıcı, "Fakülte olarak, EMİTT-2012'ye; kendimizi daha iyi tanıtarak sektörle daha sağlıklı, güçlü ve uzun erimli ilişkiler kurabilme noktasında katıldık. Bunda da büyük ölçüde başarılı olduğumuzu düşünüyorum. Çok olumlu izlenimler edinirken, önemli görüşmelerde de bulunduk" dedi.

Öğrencilerin 'teknik gezi' kapsamında fuara katılımının sağlandığını ifade eden Çakıcı, öğrencilerin fuar süresince konaklama ve diğer giderlerin önemli bir bölümünün METİOD İstanbul Şubesi'nce karşılandığını belirtti. Öte yandan, fuara katılanlar arasında MEÜ Turizm Fakültesi öğretim üyeleri Yrd. Doç. Dr. Kamil Unur ve Alper Duran'ın yanı sıra Araştırma Görevlisi Ozan Güler ile Green Tower Suite Otel Genel Müdürü Nebil Kavvasoğlu'nun da yer aldığı bilgisi verildi. Öğrencilerin, fuarın ardından METİOD İstanbul Şubesi'nce Bakırköy Titanic Otel'de düzenlenen; 'Mezunlar Buluşması'na da katıldığı, böylelikle de mezunlarla öğrencilerin kaynaşmasının sağlandığı yorumu yapıldı. - MERSİN

Emitt'te 'Mersin' Rüzgarı Esti
Emitt'te 'Mersin' Rüzgarı Esti
Emitt'te 'Mersin' Rüzgarı Esti
Emitt'te 'Mersin' Rüzgarı Esti
Emitt'te 'Mersin' Rüzgarı Esti

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Emitt'te 'Mersin' Rüzgarı Esti - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Alkollüyken zincirleme trafik kazasına karışan Ahmet Kural'a hapis istemiyle dava açıldı Sporsuz ve ameliyatsız zayıflatıyor: Meltem Şarkışlalı'nın Türkiye'ye getirdiği Tesla Slim ile tek seansta 2 beden incelmek mümkün Milyonları ilgilendiren borç yapılandırmasında son başvuru tarihi 31 Aralık Son Dakika! 29 Ekim ve 10 Kasım törenlerine saldırı hazırlığı yapan teröristler yakalandı Ermenistan'a üst düzey darbe! Dağlık Karabağ'ın sözde savunma bakanı cephede yaralandı Hatay saldırısını düzenleyen teröristlerin Amanoslar'a geldikleri paramotorlar ele geçirildi Arkadaşından aldığı hatalı basım 100 TL'yi 70 bin TL'ye satıyor "Omuzunda tüfek vardı" deyip teröristin yerini haber verdi! Görgü tanığı o anları anlattı