Emko Üyesi Kadınlar İlk Ürünlerini Satıp Ücretlerini Aldılar - Son Dakika

Emko Üyesi Kadınlar İlk Ürünlerini Satıp Ücretlerini Aldılar

12.02.2019 12:50
Emko Üyesi Kadınlar İlk Ürünlerini Satıp Ücretlerini Aldılar, System.String[]

Kütahya'nın Emet ilçesinde Belediyesi öncülüğünde faaliyetlerini sürdüren Emet Kadın Girişimciler Kooperatifi'nde (EMKO) çini üreten bayanların ürünlerinin satıldığı ve ücretlerinin bayanlara dağıtıldığı bildirildi.

Kütahya'nın Emet ilçesinde Belediyesi öncülüğünde faaliyetlerini sürdüren Emet Kadın Girişimciler Kooperatifi'nde (EMKO) çini üreten bayanların ürünlerinin satıldığı ve ücretlerinin bayanlara dağıtıldığı bildirildi.

Emet Belediyesi tarafından kurulan Emet Kadın Girişimciler Kooperatifi (Emko) bünyesinde çini üreten kadınlar emeklerinin karşılığını almaya başladı. Emko aracılığıyla firmalara çeşitli çini tabak, süs eşyası, vazo ürünler üreten kadınlar, ilk ürünlerini teslim ederek paralarını aldı.

Emet Belediyesi'nce kendilerine tahsis edilen çok amaçlı salonda üretim yapan bayanlar 10 bin TL'nin üzerinde satış yaptılar. Belediye başkanı Mustafa Koca'nın da bulunduğu ürün teslimlerinde yaptıkları parça başı ürünlerin ödemelerini alan bayanlar,emeklerinin karşılığını almanın mutluluğunu yaşadılar.

Emet Belediye Başkanı Mustafa Koca, "Belediye önderliğinde kurulan başta atölye, fırın olmak üzere her türlü desteğin verildiği, EMKO vasıtası ile üretici bayanların emeklerinin karşılığını aldığını görmekten mutluyuz. Bugün diktiğimiz ağaçların meyvasını görmek bizleri mutlu etti. Emet ilçemizde hanımlarımızın üretimine destek olma maceramız 9 yıl önce " ya tutarsa pazarı" ile başladı. Açılan kurslara destek verme, son 3 yılda kooperatifleşmeyi sağlama ile devam etti. Bugün 300 den fazla bayan üreticimizin kooperatifimiz vasıtası ile ev ekonomilerine katkı sağlıyoruz. Bugünde çini üreticisi bayanlarımız kooperatifimiz vasıtası ile anlaştığımız firmaya ürünlerini teslim ederek emeklerinin karşılığını alıyorlar. Allah bereketini artırsın. Belediye olarak çini üretiminin artması ve daha fazla bayan vatandaşımızın ev ekonomilerine bu alanda katkı sağlamaları için mahallelerimizde çinicilik kursları açılmasına önderlik ediyoruz. Belediyemize bu konuda hanımlarımızdan çok fazla talep var. Bizlerde gereğini yapıyoruz. Emeklerinin karşılık bulduğunu gören hanımlarımız daha çok üretmeye başlarken, kurs görerek bu işten ekmek kazanmak isteyen bayanlarımızın çoğalması, destek projemizin toplumumuzca benimsendiğini göstermektedir."dedi. - KÜTAHYA

Kaynak: İHA

Son Dakika Yaşam Emko Üyesi Kadınlar İlk Ürünlerini Satıp Ücretlerini Aldılar - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Rusya'nın dış borcu 470,1 milyar dolara düştü Avrupa Merkez Bankası, faiz ve Pandemi Acil Varlık Alım Programı'nda değişikliğe gitmedi Hollanda Kralı, 6 kişiyi öldürüp müebbet hapis cezası alan Cevdet Yılmaz'ı affetti Otomobilin far bölümlerine ve yakıt deposuna gizlenmiş 4 kuzu ele geçirildi Olimpiyat Stadı'nda bir gol daha! Meşin yuvarlak 5. kez ağlarla buluştu Son Dakika! Endonezya Talaud Adaları açıklarında 7,1 büyüklüğünde deprem Trump'ın Biden'a bıraktığı mektubun içeriği basına sızdı: Joe biliyorsun ben kazandım İbo Show'un 10. bölüm fragmanı yayınlandı! 15 yıldır İbrahim Tatlıses ile küs olan Ebru Yaşar programa geliyor