Emlak Konut Niğde'de 349 Konut Yapacak - Son Dakika
Genel

Emlak Konut Niğde'de 349 Konut Yapacak

Emlak Konut Niğde'de 349 konut yapacakNİĞDE - Niğde'ye Toplu Konut İdaresi tarafından inşaatına başlayan Niğde Emlak Konutları, emlakçıları olumsuz etkilemeyecek.

02.03.2017 12:37
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Emlak Konut Niğde'de 349 konut yapacak

NİĞDE - Niğde'ye Toplu Konut İdaresi tarafından inşaatına başlayan Niğde Emlak Konutları, emlakçıları olumsuz etkilemeyecek. Emlak Konut Niğde'de 349 konut yapacak.

Niğde'de emlakçılık ve gayrimenkul işler yapan emlakçılar, Toplu Konut İdaresi tarafından Niğde'de inşaatı başlayan Niğde Emlak Konutları projesinin emlakçıları etkilemeyeceğini söyledi.

7 blok olarak yükselen Niğde Emlak Konutları projesinde toplam 349 adet daire bulunuyor. Projede dairelerin dışında ayrıca 16 adet ticari ünite de yer alıyor. 328 bin TL'den başlayan ve 559 bin TL'ye kadar çıkan fiyatlarla çeşitli metrekarelerde daireler bulunuyor. Emlakçılar Niğde'de 349 konutun yapılması Niğde piyasasına çok etki etmeyeceğini söylediler. Niğde- Bor yolu üzerinde yapılacak konutlarında Niğde piyasasının üzerinde olduğu ancak o bölgenin müşterisinin de bütçesi uygun olan vatandaşların ilgi göstereceklerini ifade ettiler.

Gayrimenkulün emlakçılara bir zararı olmayacağını söyleyen Niğdeli emlakçılardan Mahmut Kılıç, " Bu emlak konutlar Niğde'ye az da olsa bir ekonomik katkı sağlar. Aynı zamanda müteahhitlere olumsuzluğu olmaz. Herkes bütçesine göre ev satın almak ister. Bundan dolayı da gayrimenkul konutlarının bir hayli pahalı olduğunu duyuyorum ve bunun içinde herkes bütçesine göre tercihini yapar ve ev sahibi olmak ister." dedi.

'Niğde'ye artı sağlayacak'

Niğde'ye azda olsa bir artıları olabileceğine vurgu yapan emlakçı Kılıç, "Niğde'ye gelecek olan kişiler lüks evlerde, lüks konutlarda ev sahibi olmak ister bununda biz emlakçılara bir zararı olmaz. Varlıklı aileler orada olmak isterler. Oraya yatırım yapmak isterler ve o zamanda inşaat sektörüne bir canlılık getirmiş olur. İnşaat malzemeleri satılır, inşaat malzemesi satılınca da, inşaat malzemesi üreten fabrikalara hareket getirir." diye konuştu.

"Emlak konut projesi büyük manada emlakçılara zararı olmayacak."

Emlak konut projesi büyük manada emlakçılara zararı olmayacağını ve Niğde'ye katkısı olacağını söyleyen emlakçı Veysel Acar, "20 yıl vaade yapılıyor lakin daire fiyatları 400 ile 500 bin TL arası bir rakamlar. Zaten bu konutlara belli başlı insanların gücü yeter. Orta kesimdeki insanların alabilecekleri ev fiyatı yok. Yaptıkları evleri aylık 2 bin lira ile 3 bin lira arasında veriyorlar ama emlakçılara bir zarar olacağını zannetmiyorum. Niğde'ye bu konutların şu şekilde katkısı olur; çok güzel bir yaşam alanı ve site şeklinde olduğu için şehre güzel görüntü sunarak katkısı olur. Maddi ve manevi bir katkısı olacağını zannetmiyorum." dedi.

'Büyük müteahhitlere zararı olur'

Emlakçı Acar, "Emlak konutun sattığı evler ile bizim sattığımız evlerin odalarını metre kare hesabına vurduğumuz zaman fazla bir fark yok. Ama fiyatlarda yarı yarıya bir fark var. Buda emlak konut olduğu için, 20 yıl vade olduğu için ve güzel bir yaşam alanı olduğu için bu kadar fark oluyor.

Emlak konutun Niğde ekonomisine bir katkısı bulunmaz. Sadece bu konutların devletimize katkısı bulunur. Çünkü Niğde'ye bunu yapan TOKİ yapıyor Niğde'ye her hangi bir getirisi ve götürüsü yok.

İhalesi dışarıdan gelen bir şirkete veriliyor. Sadece Niğde'deki beton firmalarına, demir firmalarına ve belli başlı insanlara faydası olacaktır. Emlak işlerine pek fazla zarar vereceğini zannetmiyorum." diye konuştu.

Emlak Konut Niğde\'de 349 Konut Yapacak
Kaynak: İHA

Son Dakika Genel Emlak Konut Niğde'de 349 Konut Yapacak - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Nazilli İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, öğrencilere 'Gıda Okuryazarlığı ve Etiket Okuma' eğitimi verdi
  24 Şub Nazilli İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, öğrencilere 'Gıda Okuryazarlığı ve Etiket Okuma' eğitimi verdi

  Nazilli İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, ilçede bulunan ortaöğretim kurumlarında düzenlediği etkinlikle öğrencilere sağlıklı beslenme ve gıda güvenliği konularında bilgi verdi. Etkinlikte öğrencilere gıda ambalajları üzerindeki etiketlerin nasıl okunması gerektiği, içerik bilgileri, son kullanma tarihleri ve üretici bilgileri hakkında detaylı bilgiler aktarıldı. Öğrenciler, etkinlik sonrasında daha bilinçli gıda seçimleri yapabileceklerini ifade ederek, Nazilli İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü'ne teşekkür etti.

 • İstanbul'daki
  24 Şub İstanbul'daki "sahte reçete" soruşturmasında 18 şüpheli tutuklandı

  İstanbul Beylikdüzü'nde gerçeğe aykırı reçete düzenleyerek SGK'nın yaklaşık 5 milyon lira zarara uğratılmasına ilişkin soruşturma kapsamında 3 doktor ve eczacıların da aralarında olduğu 18 zanlı tutuklandı.

 • TRT'nin yeni dizisi Karaağaç Destanı'nın galası yapıldı
  24 Şub TRT'nin yeni dizisi Karaağaç Destanı'nın galası yapıldı

  TRT'nin yeni dizisi Karaağaç Destanı'nın galası Beşiktaş bir otelde gerçekleştirildi. Dizin başrol oyuncularıyla yapılan basın toplantısında, dizi hakkında bilgiler verildi ve oyuncular karakterlerini anlattı. Dizinin çekimleri Kayseri'de gerçekleştirildi ve hikaye Anadolu mitlerinden ve Mezopotamya'nın destanlarından esinlenerek oluşturuldu. Dizi, 1950'li yıllarda geçen ve ağalık sistemi üzerinden feodalite, güç ve sınıf çatışmalarını konu alan bir memleket hikayesi olarak tanıtıldı.

 • TRT'nin yeni dizisi Karaağaç Destanı'nın galası gerçekleştirildi
  24 Şub TRT'nin yeni dizisi Karaağaç Destanı'nın galası gerçekleştirildi

  TRT'nin yeni dizisi Karaağaç Destanı'nın galası Beşiktaş bir otelde, TRT Genel Müdürü Mehmet Zahid Sobacı'nın ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Dizin başrol oyuncularından Olgun Şimşek, dizinin Anadolu mitlerinden, Mezopotamya'nın destanlarından ve masallarından yola çıkılarak ortaya konulmuş bir memleket hikayesi olduğunu belirtti. Dizinin galasında başrol oyuncuları basın mensuplarıyla bir araya geldi ve dizinin ilk bölümü izleyenlerin beğenisine sunuldu.

 • Aydın'da Aymelek Derneği Gündüz Yaşlı Bakım Merkezi'nin Temeli Atıldı
  24 Şub Aydın'da Aymelek Derneği Gündüz Yaşlı Bakım Merkezi'nin Temeli Atıldı

  Aydın'da ihtiyaç sahibi insanlara yardım götüren Aymelek Derneği, Gündüz Yaşlı Bakım Merkezi'nin temelini attı. Dernek, 15 yıldır insanlara umut olmaya devam ediyor. Aydın Valisi Yakup Canbolat'ın da katılımıyla gerçekleştirilen törende merkezin temeli atıldı.

 • Erzurum'da arazi araçlarının girmediği yerlere ESKİ'nin ekipleri giriyor
  24 Şub Erzurum'da arazi araçlarının girmediği yerlere ESKİ'nin ekipleri giriyor

  Zor coğrafi şartlarda arazi araçlarının dahi girmediği yerlere, ESKİ'nin kar kaplanları girerek altyapı çalışması yürütüyor. Büyükşehir Belediyesine bağlı Erzurum Su ve Kanalizasyon İdaresi (ESKİ) Genel Müdürlüğü ekipleri, kırsalda adeta komandolar gibi karlı dağları aşarak altyapı çalışması ve arıza giderme hizmeti veriyor. Ekipler, Aşkale İlçesi Sarıbaba, Yeni, Bahçelievler, Çarşı, Dereköy ve Şafak Mahallelerinde içme suyu ve kanalizasyon altyapı arıza giderme çalışmalarını tamamlandı.

 • Bursa'da 3 Organize Suç Örgütü Çökertildi
  24 Şub Bursa'da 3 Organize Suç Örgütü Çökertildi

  Bursa'da yapılan eş zamanlı operasyonlarda, Bülent Çetkin, Osman Deliçay ve Muhammet Tayyar Türkeş'in liderlik ettiği 3 ayrı organize suç örgütü çökertildi. Çete üyelerinin sözde mahkeme kurarak anlaşmazlık yaşayan kişilere karar verdiği ve para talep ettiği belirtildi. Operasyon sonucunda 47 şüpheli yakalandı ve çok sayıda silah ele geçirildi.

 • Cumhurbaşkanına keman çalan kız:
  24 Şub Cumhurbaşkanına keman çalan kız: "Onu canlı görmek ve karşısında çalmak çok farklı bir duygu"

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Denizli ziyareti sırasında keman çalan Ecrin Gülçin Polatlı, 'Çalarken heyecanlandım. Cumhurbaşkanının karşısında çalmak çok farklı bir duygu, dizlerim titriyordu' dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Polatlı'yı otobüsüne davet ederek keman çalan öğrenciye eşlik etti.

 • İçişleri Bakanı: 3 Organize Suç Örgütü Çökertildi, 47 Şüpheli Yakalandı
  24 Şub İçişleri Bakanı: 3 Organize Suç Örgütü Çökertildi, 47 Şüpheli Yakalandı

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Aydın ve Bursa'da düzenlenen 'Kafes-46' operasyonlarında 3 organize suç örgütünün çökertildiğini ve elebaşlarının da aralarında bulunduğu 47 şüphelinin yakalandığını açıkladı. Operasyonlar, Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Başkanlığı koordinasyonunda gerçekleştirildi.

 • CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Sosyalist Enternasyonal Başkanı Pedro Sanchez'in konuşmasına katılacak
  24 Şub CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Sosyalist Enternasyonal Başkanı Pedro Sanchez'in konuşmasına katılacak

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Sosyalist Enternasyonal Başkanı Pedro Sanchez'in açılış konuşmasını yapacağı Konsey'in "Herkes için Sürdürülebilir Kalkınmanın Sağlanması için Küresel Yönetişimde Reform Yapılması" başlıklı 1'inci oturumunda bir konuşma yapacak.

 • Operasyonlar hız kesmiyor! 3 organize suç örgütü daha çökertildi
  24 Şub Operasyonlar hız kesmiyor! 3 organize suç örgütü daha çökertildi

  Bursa'da eş zamanlı olarak düzenlenen 'Kafes-46' operasyonlarında; elebaşılığını Bülent Çetkin'in, Osman Deliçay'ın ve yurt dışında firari Muhammet Tayyar Türkeş'in yaptığı 3 ayrı organize suç örgütü çökertildi.

 • Kara Yollarında Ulaşım Kontrollü Sağlanıyor
  24 Şub Kara Yollarında Ulaşım Kontrollü Sağlanıyor

  Karayollarının yapım, bakım ve onarım çalışmaları sürdürülen kesimlerinde ulaşım kontrollü sağlanıyor. TEM Otoyolu'nun Gümüşova-Kavacık kavşaklarındaki viyadüklerde genleşme derzi onarım çalışmaları nedeniyle şerit daraltması yapılıyor. Seben Ayrımı-Nallıhan-Beypazarı yolunda Çayırhan Tüneli bağlantı yolları yapım çalışmaları sebebiyle ulaşım servis yolundan sağlanıyor. Kayseri-Pınarbaşı yolunda heyelan nedeniyle Pınarbaşı istikameti trafiğe kapandı. Zonguldak-Devrek-Mengen yolunda yol yapım çalışmaları dolayısıyla ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü sürdürülüyor. Osmaniye-Gaziantep yolunda muhtelif kesimlerde yol yapım çalışmaları sebebiyle ulaşım kontrollü gerçekleştiriliyor. Tokat-Sivas yolunda orta refüj ve tretuvar çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü sürdürülüyor. Elazığ-Diyarbakır il sınırı-Diyarbakır yolunda köprülü kavşak yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü devam ediyor. Burdur-Isparta yolunda yol yapım çalışmaları dolayısıyla ulaşım iki yönlü sağlanıyor. Çanakkale-Balıkesir yolunda üstyapı ve sanat yapıları çalışmaları nedeniyle ulaşım servis yolundan sürdürülüyor. Refahiye-İliç yolunda yol yapım çalışmaları sebebiyle ulaşım kontrollü sağlanıyor.


Advertisement