Son Dakika Haberleri: Suruç'ta Bombalı Araçla Saldırı Girişimi: Araç Patladı, Terörist Öldü

Suruç'ta Bombalı Araçla Saldırı Girişimi: Araç Patladı, Terörist Öldü

10 ay önce

Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde, saldırı hazırlığında olan bir kadın terörist, polisi fark edince bombalı aracı ilçeye giremeden patlattı. Teröristin öldüğü olayda başka can kaybı yaşanmadı.

 Şanlıurfa'da Akçakale istikametinden Suruç'a seyir eden 33 CFY 67 plakalı beyaz bir otomobil şehir girişine 1 kilometre mesafede, polis ekipleri tarafından takip edildiğini anlayınca kaçmaya başladı.

BOMBAYI PATLATTI

Polislerin kovaladığı kadın teröristin kullandığı araç, mezarlık yakınlarında sıkıştırıldı. Ancak kadın terörist araçtaki bombayı infilak ettirdi.

KADIN TERÖRİST SURİYELİ

Bombalı aracı infilak ettirerek ölen kadın teröristin Suriyeli olduğu ve bir hafta önce, Suriye'nin Telabyad ve Kobani arasındaki bölgeden sınırı geçerek Türkiye'ye girdiği belirtildi.

HEDEF 23 NİSAN KUTLAMALARIYDI

Suriye'de PYD saflarında görev yapan PKK'lı kadın teröristin, örgütün hazırladığı bomba yüklü aracı teslim alarak 23 Nisan törenlerini kana bulamak için Suruç'a girmek istediği kaydedildi.

Ölen kadın teröristin kimliğinin belirlenmesi için çalışmalar sürüyor.VALİLİK: BİR HAFTADIR TAKİP EDİLİYORDU

Şanlıurfa Valiliği'nden de olayla ilgili yapılan yazılı açıklamada, aracın istihbari bilgiler doğrultusunda yaklaşık bir haftadır takibe alındığını belirtilerek, şöyle denildi:

"21.04.2017 tarihinde ilimiz Suruç İlçesi'nde saat 16.30 sularında Suruç Devlet Hastanesi yanında 33 CFY 67 plakalı araç, yaklaşık bir hafta önce elde edilen istihbari bilgilere dayanılarak takibe alınmış, araçta bulunan terörist takip edildiğini anlayınca kendisini patlatmıştır. Patlamada ölen teröristin kimliğini belirlemek üzere kimlik tespit çalışmaları başlatılmış olup, meydana gelen patlamada başka can kaybı yaşanmamıştır."Aşk Sarhoşu Alişan, Nazardan Çok Korkuyor: Maşallah Deyin İrem Derici, Eski Kocasının Barışma Sinyallerini Karşılıksız Bırakmadı
ABD'den Küstah Afrin Çağrısı: Türkiye'yi Böyle Bir Adım Atmamaya Çağırıyoruz