Son Dakika Haberleri: Emre Akbaba'nın Galatasaray'a Transferinin Perde Arkası Ortaya Çıktı

Emre Akbaba'nın Galatasaray'a Transferinin Perde Arkası Ortaya Çıktı

6 ay önce

Galatasaray'ın İkinci Başkanı Abdurrahim Albayrak, Fenerbahçe'nin peşinde olduğu başarılı 10 numara numarayı aradı. Yıldız futbolcu,"Galatasaray'dan başka takıma gitmem" deyince devreye sponsor girdi ve transfer tamamlandı.

Galatasaray dün sıcak saatlerin yaşandığı Emre Akbaba transferinde mutlu sona ulaştı. Uzun süredir peşinde oldukları Alanyaspor'un 10 numarası için F.Bahçe'nin de devreye girmesiyle panikleyen sarı-kırmızılılar, kulüp sponsorlarından NEF'in desteğiyle oyuncuyu kadrosuna kattı. Bu transferin gerçekleşmesinde aslan payı ise futbolcuya aitti. İşte transferin perde arkasında yaşananlar...

FENERBAHÇE 4 MİLYON EUROYA ANLAŞMIŞTI

Akbaba pazarlıklarında peşin ödemeyi şart koşan Alanyaspor, perşembe günü önce Galatasaray sonra Fenerbahçe ile pazarlığa oturdu. 3 milyon euro teklif eden Galatasaray'a cevap vermeyen Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu, 4 milyon euro veren Fenerbahçe ile el sıkıştı ve Emre Akbaba'ya, "Fenerbahçe'ye gitmeni istiyoruz" mesajını iletti. Ancak oyuncudan gelen "Galatasaray'dan başka takıma gitmem" cevabıyla ilk şoku yaşadı. Emre, yönetiminden gelen, "Fenerbahçe'ye gitmezsen seni kadro dışı bırakırız'' restini de gördü ve "Siz bilirsiniz" yanıtını verdi.

FATİH TERİM DE SOLUĞU STATTA ALDI

Yapılan pazarlıkları haber alan Galatasaray'da başkan Mustafa Cengiz, Fatih Terim ve Abdurrahim Albayrak, dün statta bir araya geldi. Zirvede Emre'yi arayan Albayrak, oyuncunun sesini hoparlöre alarak, "Emre oğlum, F.Bahçe'ye gitmek istiyor musun?" sorusunu sordu. 25 yaşındaki futbolcu, "Sözümün arkasındayım. G.Saray'dan başka takıma gitmem" karşılığını verdi. Emre'nin bu duruşu G.Saray'ı son bir hamleye zorladı. Kulüp sponsorlarından NEF'ten destek istendi. "F.Bahçe ne veriyorsa aradaki farkı biz ödeyeceğiz" şeklinde mesaj gelince Alanya Başkanı Hasan Çavuşoğlu ile yeniden temasa geçildi ve transfer bitti.

2 MİLYON EURO FEDA ETTİ

Emre Akbaba, Galatasaray'a gelmek için mali anlamda da fedakarlık yaptı. Fenerbahçe, pazartesi günü milli oyuncuya sezon başına 1.8 milyon eurodan 4 yıllık sözleşme önerdi. Galatasaray'ın teklifi ise 1.750 milyon eurodan 4 senelik sözleşmeydi. Sarı-kırmızılılar transferi bitirmeye yaklaşınca Fenerbahçe dün son hamlesini yaptı ve yıllık 2 milyon 250 bin euro önerdi. ''Beni sevenleri üzemem'' diyen Emre Akbaba toplamda 2 milyon euro fazla önerilmesine rağmen ''Hayır'' dedi ve yıllık 500 bin Euro daha az paraya Galatasaray'ı seçti.

STADYUMDA TOPLANTI

G.Saray Teknik Direktörü Fatih Terim'in, sabah TT Stadı'nda Başkan Mustafa Cengiz ve 2. Başkan Abdurrahim Albayrak ile yaptığı toplantı transferde belirleyici noktalardan oldu.


YORUMLAR


Konkordato Talebi Reddedilen Pamukkale, Resmen İflas Etti Bülent Arınç'tan "Gül, Parti Kurarsa Katılır mısınız?" Sorusuna Yanıt

Oyuncu Erkan Can'ın Ağabeyi Evinde Ölü Bulundu