Son Dakika Haberleri: Emre Kınay Bu Kez Sesi ile Alkışlandı

Emre Kınay Bu Kez Sesi ile Alkışlandı

7 yıl önce

Küçükçekmece Belediyesi'nin düzenlediği bir programa katılan oyuncu Emre Kınay, oyunculuk serüveni boyunca başından geçen ilginç ve komik olayları katılımcılarla paylaşırken, söylediği şarkılarla da seyircilerden tam not aldı.

Emre Kınay Bu Kez Sesi ile Alkışlandı, System.String[]
Küçükçekmece Belediyesi'nin düzenlediği bir programa katılan oyuncu Emre Kınay, oyunculuk serüveni boyunca başından geçen ilginç ve komik olayları katılımcılarla paylaşırken, söylediği şarkılarla da seyircilerden tam not aldı.

Deneyimli ve başarılı oyuncu Emre Kınay, Küçükçekmece Belediyesi tarafından düzenlenen 'Dünya Tiyatrolar Günü'ne özel bir etkinlikle Cennet Kültür ve Sanat Merkezi'nde sanatseverlerle buluştu. "Senfonik Kabare" formatında hikayeler, şiirler ve anlatılarla renkli içeriğe sahip "Sandıktan Nağmeler" isimli programında, ünlü oyuncuya dünyaca ünlü filmlerin müziklerini icra eden 22 kişilik Sinema Senfoni Orkestrası eşlik etti. Programa Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay, Başkan Yardımcısı Hüseyin İpek ve çok sayıda vatandaş katıldı. Müzik ve eğlence dolu programda sanatçıyı ailesi yalnız bırakmadı.

'Dünya Tiyatrolar Günü'ne özel programın açılışını Shakespeare'in "Dünya Bir Sahnedir" tiradı ile yaptı. Yaşamın bir tiyatro sahnesi olduğuna dikkat çeken sanatçı, programda oyunculuk serüveni boyunca başından geçen ilginç ve komik olayları katılımcılarla paylaştı.

Etkinliğe, sanatçının söylediği şarkılar damga vurdu. Bu kez sahnede oyunculuğu ile değil, söylediği şarkılarla beğeni toplayan Kınay, seyircilerden tam not aldı. Sanatseverler, ünlü oyuncunun söylediği şarkılara alkışlarla eşlik etti. Emre Kınay, gecede seslendirdiği şarkılarla Kazım Koyuncu, Aşık Veysel, Müslüm Gürses gibi Türk sanatına ve müziğine damga vuran sanatçıları da andı.

"YILDIZ KENTER'E "ÖMÜR BOYU ONUR ÖDÜLÜ"

Programda Dünya Tiyatrolar Günü anısına "Yaşam Boyu Onur Ödülü" Yıldız Kenter'e verildi. Ödülü, programa katılamayan sanatçı adına yeğeni Balam Kenter, Başkan Yeniay'ın elinden aldı. Yeniay, Kenter'in duayen bir sanatçı olduğuna vurgu yaparak, tüm tiyatrocuların gününü kutladı.

"OYUNCU KINAY, KIZI DURU İLE BİRLİKTE SAHNEDE"

Programın devamında Emre Kınay seyircilere sürpriz yaparak, sahneye kızı Duru'yu çağırdı.

Duru ile birlikte sahnede "Bana Bir Masal Anlat Baba" şarkısını seslendiren sanatçı, kızıyla ilişkisini ve ona olan sevgisini anlatırken duygusal anlar yaşadı.

Etkinlik sonunda Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay, Emre Kınay'a teşekkür ederek, günün anısına çiçek verdi. Yeniay, "Emre Kınay Küçükçekmeceli. 9 yıl önce göreve başladığımızda kültür ve sanatı ilçeyle özdeş hale getirmeye çalıştık. Şimdilerde yılda 80 bin tiyatro izleyicimiz var. Kısa bir süre sonra 35 bin kişilik Küçükçekmece Arena'nın açılışını yapacağız. Artık halk, stadyumlara mahkum olmayacak. Sahne sanatları olması gerektiği yerde izlenecek" diye konuştu.

Sanatçı Emre Kınay da Küçükçekmeceli olduğu için gurur duyduğunu ifade ederek, "Küçükken tiyatro için Taksim'e giderdik. 1945'te Almanya savaştan çıktıktan sonra öncelikle kültür evi yaptılar. Toplum, kültür çatısından kurulur. Bunun farkında olan, örnek bir başkanımız var" diyerek Yeniay'a teşekkür etti. - İSTANBUL
Haber Yayın Tarihi : 29.03.2013 10:32 Kaynak: İHAKılıçdaroğlu'na Yumruk Atıp Serbest Kalan Saldırganın İlk Sözleri: Devlet Büyüklerimin Ellerinden Öperim Fotoğraf Çekimi Sırasında Tacize Uğrayan Joyce Vieira, Tacizciyi Dövdü Cinsel İstismar Olayıyla Sarsılan Küçükçekmece'den Mide Bulandıran Bir Haber Daha Geldi!