Emre Taner: Oslo Görüşmeleri İhanet Değildir, Kanın Durdurulması İçin Yapıldı - Son Dakika

Emre Taner: Oslo Görüşmeleri İhanet Değildir, Kanın Durdurulması İçin Yapıldı

09.11.2016 19:14
Emre Taner: Oslo Görüşmeleri İhanet Değildir, Kanın Durdurulması İçin Yapıldı, System.String[]

Darbe Komisyonu'na bilgi veren eski MİT Müsteşarı Emre Taner, "Oslo görüşmeleri ihanet değildir, kanın durdurulması için yapılmıştır. İç ve dış mihraklar çözüm sürecinin yürümesini istemedi." dedi.

Eski MİT Müsteşarı Emre Taner( 2005-2010) FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin Komisyonda "Oslo süreci ihanet değildir. Bunu söyleyenler yanılır, kanın durması için yapılmıştır." ifadelerini kullandı.

"YAPAMADIK, ALAMADIK"

TBMM'de 15 Temmuz Darbe Girişimi Araştırma Komisyonu'nda dinlenen Eski MİT Müsteşarı Emre Taner "Özeleştirimizi açıkça yapmak mecburiyetindeyiz. Yapamadık, alamadık. Fethullah Gülen'in 15 Temmuz'da bir ihtilale sebebiyet olacağını alamadı bu gizli servis. Eksikleri vardır. Oturalım, bunu konuşalım. İstihbarat eksikliğinin kurumların eksikliğinden kaynaklandığını tekrarlıyorum."

"HABUR'DA TIKANDI"

"Oslo sürecine, yabancılar Kürt meselesini oyuncak yapmasın diye girdik. Ne kadar yabancı varsa PKK ile iç içe. Uluslararası konferansa gidecekler. 'Olmaz' dedim. 'Devreye girmemiz lazım. Biz bu grupla baş başa kalmalıyız' dedim.

"OSLO BİR İHANET DEĞİLDİR"

Başkalarına bırakmayalım. Oslo'ya da bu yüzden gidildi. Oslo bir ihanet değildir. Oslo bir kanın durdurulması için yapılmış bir hadisedir. Gizli servisler mayınlı bölgeye girer, mayını temizler, peşinden de siyaset girer.

"OSLO'YU ÇÖZÜM OLMASINI İSTEMEYENLER SIZDIRDI"

Ne bir protokol ne de bir anlaşma vardır. Oslo'yu, bu çözümün olmasını istemeyenler sızdırdı. Oslo'da masa başında oturanlar böyle oturuyor. Norveç, İngiliz Gizli servisi hattını bağlamış. Bizim koparıp almak isteyişimizin nedeni bu. Bu olayın arkasında Türkiye'nin Kürt meselesini çözmek istemeyenler var. Örgütün büyük bir bölümü istemedi. Fethullah Gülen ve arkadaşları bu problemin mevcut hükümet tarafından çözülmesinden rahatsızdı" diye konuştu.

Emre Taner: Oslo Görüşmeleri İhanet Değildir, Kanın Durdurulması İçin Yapıldı

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Emre Taner: Oslo Görüşmeleri İhanet Değildir, Kanın Durdurulması İçin Yapıldı - Son Dakika


Son Dakika

Eşinin doğum yaptığını öğrenen Hoffenheim'lı Grillitsch, maçı bırakıp hastaneye gitti Lezbiyen eşi ve onun sevgilisi tarafından kiralık katil tutularak vurulan koca, hayatını kaybetti Hayat Bilgisi dizisinin 'Barbi'si İpek Erdem'i görenler tanıyamıyor! Yeni imajıyla ağızları açık bıraktı Son Dakika! Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: İstanbul'da vaka sayısı Türkiye genelinin yüzde 40'ına ulaştı Putin de Türkiye'nin kararlılığını anladı! Karabağ sözleri dengeleri değiştirecek cinsten Şehit Esma Çevik'in babaevine asılan bayrağa saldıran kadın kameralara yakalandı Yolcu otobüsünde 17 yaşındaki genç kızı izleyerek mastürbasyon yapan muavin tutuklandı Kaymakamdan ismini yanlış söyleyen CNN Türk muhabirine soğuk duş!