En Anlamlı Rekor - Son Dakika

En Anlamlı Rekor

18.01.2012 14:47
En Anlamlı Rekor, System.String[]

Dünya Çocuk Rekorları denemeleri kapsamında düzenlenen en çok oyuncak toplama rekorundan elde edilen oyuncaklar, Van'daki depremzede çocuklara karne hediyesi olarak gönderildi.

Dünya Çocuk Rekorları denemeleri kapsamında düzenlenen en çok oyuncak toplama rekorundan elde edilen oyuncaklar, Van'daki depremzede çocuklara karne hediyesi olarak gönderildi.

Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullardaki çocukların katılımıyla, Dünya Çocuk Rekorları kapsamında 1101 çocukla Aynı Anda Oyuncak Toplama Rekor denemesi gerçekleştirildi.

Ataşehir Belediyesi ve Ağaoğlu Şirketler Grubu öncülüğünde, Yeditepe Üniversitesi İnan Kıraç Konferans Salonu'nda düzenlenen etkinlikte, Ataşehirli çocukların, "Çocuktan çocuğa" yöntemiyle topladığı oyuncaklar aynı gün bir kamyona yüklenerek, karne hediyesi olarak Van'daki konteynir

kentlerde yaşayan çocuklara gönderildi.

Dünya Çocuk Rekorları Hakem Heyeti Başkanı Orhan Kural, çocuklara yardımlaşmanın ve paylaşmanın önemini anlatarak böyle bir rekor denemesi yaptıklarını belirterek, "Böyle bir rekor denemesi çok anlamlı. Çocuklarımızla hem bir rekor kırdık, hem de onlara paylaşmayı ve yardımlaşmayı öğrettik" dedi.

Oyuncakları Van'daki depremzelere göndermek için kutulara yerleştiren çocuklar, bu küçük hediyelerin oradaki yaşıtlarına karne hediyesi olacağını ifade ettiler.

Prof. Dr. Orhan Kural, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, Ataşehir İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet Özgenç, Ağaoğlu Şirketler Grubu'ndan Banu Akyıl, Ataşehir Belediye Başkan Yardımcıları Sadık Kayhan, ve Abdullah Der ile Ataşehir Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü Gamze Akkuş İlgezdi gibi isimlerden oluşan rekor tescil ve hakem heyeti, rekoru onaylayarak imzaladı. - İSTANBUL

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel En Anlamlı Rekor - Son Dakika


Son Dakika

Son Dakika! Sağlık Bakanı Koca: Salgın tüm Türkiye'de yeniden tırmanışa geçmiş durumda Ermeni komutan cepheden kaçan askerlerini ikna etmeye çalıştı: Görevinize devam edin Güne yükselişle başlayan altının gram fiyatı 489,5 liradan işlem görüyor Kemar Roofe, orta sahadan attığı golle Avrupa Ligi'ne damga vurdu Maltepe'de film senaryolarını aratmayan karantinadan kaçış planı! Kendilerini hakim ve savcı olarak tanıtmışlar Emekli milletvekili ve cumhurbaşkanlarına zam! İşte önümüzdeki yıl alacakları maaşlar Kocasını başka bir kadının evinde yakalayan eş, mahalleyi ayağa kaldırdı 8 yıl önce yanan odayı dava bitmediği için kilitli tutmak zorunda kalan aile, senelerdir aynı kabusu yaşıyor