En Beceriksiz Hacker ile Tanışın! - Son Dakika

En Beceriksiz Hacker ile Tanışın!

19.01.2012 18:00
En Beceriksiz Hacker ile Tanışın!, System.String[]

Ünlü isimlerin hesaplarını ele geçirse de, yaptıkları ile "en beceriksiz" ünvanını almayı hak etti!

Hacker'lık artık neredeyse herkesin yapabileceği bir şey ama önemli olan nasıl yapıldığı. Her gün yüzlerce hatta binlerce Twitter hesabı ele geçiriliyor ama bu seferki hacker'ımız işleri biraz daha büyütüp, Ashton Kutcher, the Huffington Post ve aktör Eric Stonestreet gibi kişilerin Twitter'larını ele geçirdi. Fakat kendisinin ne kadar beceriksiz olduğu, Kutcher'in hesabını ele geçirip FourSquare üzerinden attığı tweet ile anlaşıldı.

Dude, Where's My Car? That '70s Show, Two and a Half Men gibi yapımlarda büyük başarı elde eden Kutcher'ın hesabını tam tamına dokuz milyon insan takip ediyordu. Hacker ise kendisinin son zamanlarda fazlasıyla gündemde olan dedikodu dolu aşkı Lorene Scafaria hakkında birçok sahte mesaj attı.

Ama bunu yaparken önemli bir noktayı atladı: Yer bildirimleri. Oyuncunun Foursquare hesabından da mesaj göndermeye başlayan hacker yerinin ve yaptıklarının açık bir şekilde belli olması yüzünden çok da uzun soluklu işlem yapamadı. Durumu erken farkettiği için şimdilik kayıplara karışsa da, yakalanmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Ashton Kutcher'ın FourSquare ve Twitter hesaplarıysa, bu olaylardan sonra kapatıldı.

En Beceriksiz Hacker ile Tanışın!
En Beceriksiz Hacker ile Tanışın!
En Beceriksiz Hacker ile Tanışın!

- Kaynak: Chip.com.tr

Son Dakika Teknoloji En Beceriksiz Hacker ile Tanışın! - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Soylu'dan ABD Büyükelçiliği'nin kapatılmasına sert tepki: Usul, erkan ve adaptan yoksun bir davranış Ajax, deplasmanda VVV-Venlo'yu 13-0 mağlup etti Son Dakika: Türkiye'de 24 Ekim günü koronavirüs kaynaklı 69 can kaybı, 2091 yeni vaka tespit edildi Bakan Koca, koronavirüs en çok bulaştığı ortamı ilk kez açıkladı: Evde bulaş oranı daha yüksek Galatasaray, gole çok yaklaştı! Kafa vuruşunda top az farkla dışarı gitti Sağlık Bakanlığı'nın korona raporunda İstanbul ile birlikte alarm veren 3 şehir dikkat çekti Almanya'da Türk iş insanına polis şiddeti! İşçilerin önünde yere yatırılarak darbedildi Şafak Sezer, lüks villasını 9 milyon 700 bin TL'ye satışa çıkardı