Son Dakika Son Dakika Son Dakika
En Çok Acı Biberi Yemek İçin Yarıştılar - Son Dakika

En Çok Acı Biberi Yemek İçin Yarıştılar

Antalya'nın Kumluca ilçesinde 19. Tarım ve Seracılık Festivali kapsamında düzenlenen "Acı Biber Yeme Yarışması", renkli görüntülere sahne oldu.

En Çok Acı Biberi Yemek İçin Yarıştılar
26.04.2018 - 14:04,

Antalya'nın Kumluca ilçesinde 19. Tarım ve Seracılık Festivali kapsamında düzenlenen "Acı Biber Yeme Yarışması", renkli görüntülere sahne oldu.

Cumhuriyet Meydanı'ndaki etkinlik öncesi, jüri üyelerince hassas terazide tartılan biberler, yarışmacılara teslim edildi. Yarışmacılara, biberlerin acısını azaltmak için domates ve ayran da dağıtıldı.

Davul zurna eşliğinde başlayan yarışmada, 18 kişi üç dakikada en fazla acı biberi yemek için mücadele etti.

Yarışmacılar, ilginç görüntüler oluşturdu. Yedikleri biberlerle ağızları yanan yarışmacılar, üzerlerine su dökülerek serinletilmeye çalışıldı. Serinlemek için protokol üyelerinden yardım isteyen yarışmacılara su verildi.

Yarışmada, üç dakikada yediği 315 gram acı biberle Hasan Özdil birinciliği kazandı. 299 gram biber yiyen Hüseyin Akşit ikinci ve 279 gram biber yiyen Mehmet Ateş üçüncü oldu.

Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya ve protokol üyeleri tarafından birinci olan yarışmacıya yarım, ikinci ve üçüncülere çeyrek altın hediye edildi.

Yarışmanın tek kadın katılımcısı Rabia Türk'e de çeyrek altın verildi.

Başkan Çetinkaya, yarışmanın amacının tarım ve seracılıkta bir marka olan Kumluca'daki örtü altı sera üretimini anlatmak, üretilen ürünlerin sağlıklı, güvenilir ürünler olduğunu göstermek olduğunu söyledi.

Bu doğrultuda 19 yıl önce festivali başlattıklarını, bugünlere gelindiğini ifade eden Çetinkaya, "Bizim halkımız kendi tüketmediği ürünü, başkasının sofrasına koymaz. Bu amaçla bu yarışmayı yaptık. Emeği geçen ve katılan tüm yarışmacılarımıza teşekkür ediyorum." dedi.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel En Çok Acı Biberi Yemek İçin Yarıştılar - Son Dakika


Advertisement