En Fazla Fiyat Artışı, Gıda ve Alkolsüz İçeceklerde Oldu - Son Dakika

En Fazla Fiyat Artışı, Gıda ve Alkolsüz İçeceklerde Oldu

03.01.2012 11:00
En Fazla Fiyat Artışı, Gıda ve Alkolsüz İçeceklerde Oldu, System.String[]

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Kayseri Bölge Müdürlüğü, Kayseri, Sivas ve Yozgat bölgesinde aylık bazda en fazla gıda ve alkolsüz içeceklerin fiyatlarında artış gözlendiğini bildirdi.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Kayseri Bölge Müdürlüğü, Kayseri, Sivas ve Yozgat bölgesinde aylık bazda en fazla gıda ve alkolsüz içeceklerin fiyatlarında artış gözlendiğini bildirdi.

TÜİK Bölge Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, 2011 yılı Aralık ayında Tüketici Fiyatları Endeksi'nde bir önceki aya göre yüzde 0,63, bir önceki yılın Aralık ayına göre yüzde ise 11,74 ve 12 aylık ortalamalara göre yüzde 6,71 artış gerçekleştiği kayldedildi.

Açıklamaya göre, ana harcama grupları itibariyle aylık bazda en fazla artış gösteren grubun yüzde 1,65 ile gıda ve alkolsüz içecekler olurken, bunu yüzde 1,11 ile giyim ve ayakkabı ve yüzde 0,73 ile lokanta ve oteller izledi. Eğlence ve kültür ise yüzde -5,93 ile en fazla düşüş olan grup oldu.

Kayseri, Sivas ve Yozgat bölgesinde aralık ayında fiyatı en çok artan ürünler yüzde 52,82 ile karnıbahar, yüzde 41,98 ile salatalık ve yüzde 24,28 ile nar olurken, en çok düşüş gösteren maddeler yüzde -66,69 ile spor müsabakalarına giriş ücreti ve yüzde -23,09 ile portakal oldu.

- KAYSERİ

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel En Fazla Fiyat Artışı, Gıda ve Alkolsüz İçeceklerde Oldu - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Depremde boğularak can veren Fatma teyze, Türkiye'de tsunamiden ölen ilk kişi oldu Şaka yapmak isterken elindeki av tüfeğiyle arkadaşını öldürdü Milli Kick Boksçu Mustafa Danışmaz'a pusu kurup, babasını öldüren şahsa müebbet hapis cezası İzmir depremi yıllar öncesine götürdü! Gölcük depreminde enkazdan çıkarılan Gizem Güven'den duygusal paylaşım Çocukken ırmaktan tuttuğu balıkları şimdi üreterek dünyaya pazarlıyor Çam kozalağından denemelik turşu yapmaya başlamıştı, şimdi taleplere yetişemiyor Yan yatan bina vinçlerle desteklendi, arama kurtarma çalışması devam ediyor Trabzonspor'da teknik direktör Eddie Newton'ın görevine son verildi