İzmit'te En Fazla Kadın İstihdamı Sağlayan İşletmeler Ödüllendirildi - Son Dakika

İzmit'te En Fazla Kadın İstihdamı Sağlayan İşletmeler Ödüllendirildi

09.03.2016 12:39
İzmit'te En Fazla Kadın İstihdamı Sağlayan İşletmeler Ödüllendirildi, System.String[]

İzmit Belediyesi ve İŞKUR, en fazla kadın istihdamı sağlayan 41 işletmeyi plaketle ödüllendirdi.

İzmit Belediyesi ve İŞKUR tarafından en fazla kadın istihdamı sağlayan 41 işletme plaketle ödüllendirildi.

Cumhuriyet Parkı Sanat Galerisi'ndeki ödül törenine, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zekeriya Özak, İŞKUR Bölge Müdürü Ulvi Yılmaz, Ak Parti İl kadın Kolları Başkan Vekili Emine Okanalp, AK Parti İzmit İlçe Kadın Kolları Başkanı Aysel Demirtaş, Kocaeli Kent Konseyi Başkanı Abdullah Köktürk, İzmit Kent Konseyi Başkanı Cafer Kozluca ile ödül kazanan firmalar katıldı.

Törende konuşan Doğan, aileyi çekip çeviren kişinin kadın olduğunu belirterek, Mustafa kemal Atatürk'ün anlayışında da kadının her zaman toplumun temelini oluşturduğunu anımsattı.

Doğan, Avrupa'dan önce Türkiye'de kadına hem seçme hem de seçilme hakkı verildiğini vurgulayarak, kadının toplumun temelini oluşturduğu inancıyla hareket ettiklerini ifade etti.

İzmit Belediyesi olarak kadın dostu belediye olduklarını belirten Doğan "Biz Türkiye'ye, hatta Avrupa'ya örnek sayısız proje gerçekleştirdik. Kadına yapılan en büyük yatırımı şehrimizde yaptık. Cephanelik bölgesinde yaptığımız kadın sosyal yaşam merkezimizde kadınlarımız iş hayatından dinlenmeye kadar her şeyi bulabiliyorlar" diye konuştu.

Kadının bulunduğu yerde zarafetin, duygunun ve sevginin olduğuna dikkat çeken Doğan şunları söyledi:

"Biz işletmelerde daha fazla kadınların çalıştırılmasını arzu ediyoruz. Kadın işçi çalıştıran işletmelerimize özellikle teşekkür ediyoruz. Kadınlarımızın yüreğini hep huzur ve mutluluk içerisinde atsın, yüreklerinde açı ve üzüntü yaşamasınlar istiyoruz."

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel İzmit'te En Fazla Kadın İstihdamı Sağlayan İşletmeler Ödüllendirildi - Son Dakika


Son Dakika

Hatay'daki saldırı sonrası Erdoğan'dan kararlılık mesajı: Terörle ve destekçileriyle mücadelemizi sürdüreceğiz Son Dakika! Bakan Soylu'dan İskenderun'daki patlamaya ilişkin ilk açıklama: İki terörist de etkisiz hale getirildi Denizlispor yönetimi, stadın belli yerlerini bölerek portatif loca oluşturdu Varela'nın baldırına basan Josef de Souza direkt kırmızı kart gördü Mehmet Akif Alakurt'tan yine gündeme bomba gibi düşecek hareket! İçki içip araç kullandı Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Ersin Tatar arasında dikkat çeken diyalog: Kapalı Maraş'ta piknik yapalım Araç alacaklar dikkat! Faizi sıfırladılar, işte otomobil markalarının kampanyaları Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın boykot çağrısı sonrası merak konusu oldu! İşte Türkiye'de satılan Fransız malları