En Güzel Laleler Yarıştı - Son Dakika

En Güzel Laleler Yarıştı

04.04.2016 12:36
En Güzel Laleler Yarıştı, System.String[]

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 9. Lale Festivali kapsamında 'En Güzel Laleyi Siz Yetiştirin Yarışması'nın sonuçları belli oldu.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 9. Lale Festivali kapsamında 'En Güzel Laleyi Siz Yetiştirin Yarışması'nın sonuçları belli oldu. 290 başvurunun yapıldığı yarışmada en güzel lale uzmanı, jüri tarafından yapılan değerlendirmenin ardından belirlendi. Birincilik ödülünü turuncu laleleriyle Bahattin Baştürk aldı. Yarışmada Şayip Duru ikinci, Kemal Taşkan üçüncü, Nesibe Keskin dördüncü ve Furkan Turan da beşinci oldu.

VATANDAŞLAR AKIN ETTİ

Sekapark'ta gerçekleştirilen yarışmaya katılım yoğun oldu. Festivale, Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, Genel Sekreter Doç Dr. Tahir Büyükakın, Genel Sekreter Yardımcıları Feyzullah Okumuş ve Hasan Aydınlık, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı Hasan Yılmaz, Destek Hizmetleri Daire Başkanı Hasan Özer, Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanı Cenan Turan, Kent Konseyi Başkanı Abdullah Köktürk, jüri üyeleri, yarışmacılar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Ödül töreninde konuşan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, lalenin baharın habercisi olduğunu belirterek 9 yıldır festivalin gerçekleştirildiğini söyledi. Başkan Karaosmanoğlu, "Her yıl çok sayıda vatandaşımız en güzel laleyi yetiştirmek için bu festivale katılıp yarışmacı oluyor. Kocaeli her geçen gün güzelleşiyor. Körfezimiz pırıl pırıl bir hale geldi. Daha çok ağaç dikiyoruz. Her yıl bir milyon ağaç fidesini toprakla buluşturuyoruz. Bu dile kolay. Ağaç çocuk gibidir bakım da ister. Laleler de bakım ister. Ama onlara em güzel gıda onları sevmektir. Bu güzelliklere yeni yeni güzellikler katarak yolumuza devam edeceğiz. Kocaeli büyün yönleriyle yerel yönetim olarak tüm Türkiye'ye örnek oluyor." dedi.

Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu da festivalle birlikte Sekapark'ın içinde hem bir renk cümbüşü hem de yazı karşılayan çok güzel bir bahar muştusunu hep birlikte yaşadıklarını dile getirdi. Vali Güzeloğlu, "Lalenin anavatanı ülkemizde Kocaeli'yi laleyle bütünleştiren ve ilimize değer katan bugün en güzel yetiştirenlerin belirlendiği bu güzel ortamda sizlerle olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Büyükşehir Belediye Başkanıma Kocaeli'nin her köşesine yaşanılabilir bir kent kimliğini yeşille buluşan ve bütünleşen bir kent kimliğini hayata geçirdiği için çok teşekkür ediyorum." şeklinde konuştu.

BİRİNCİYE 2000 TL

Yarışmacılar, geleneksel 9. Lale Festivali'nin bir parçası olan yarışmaya, saksıda yetiştirdikleri lalelerle katıldı. Yarışmada değişik figürlü saksılar da yer aldı. Birinciye 2 bin lira, ikinciye bin 500 lira, üçüncüye bin lira, dördüncüye 750 lira, beşinciye 500 lira, 150 mansiyona da 100'er lira para ödülü verildi.

En Güzel Laleler Yarıştı
En Güzel Laleler Yarıştı
En Güzel Laleler Yarıştı
En Güzel Laleler Yarıştı
En Güzel Laleler Yarıştı
En Güzel Laleler Yarıştı
En Güzel Laleler Yarıştı
En Güzel Laleler Yarıştı
En Güzel Laleler Yarıştı
En Güzel Laleler Yarıştı
En Güzel Laleler Yarıştı

- Kaynak: CİHAN

Son Dakika Güncel En Güzel Laleler Yarıştı - Son Dakika


Son Dakika

Hatay'daki saldırı sonrası Erdoğan'dan kararlılık mesajı: Terörle ve destekçileriyle mücadelemizi sürdüreceğiz Son Dakika! Bakan Soylu'dan İskenderun'daki patlamaya ilişkin ilk açıklama: İki terörist de etkisiz hale getirildi Denizlispor yönetimi, stadın belli yerlerini bölerek portatif loca oluşturdu Varela'nın baldırına basan Josef de Souza direkt kırmızı kart gördü Hatay'daki patlamanın ardından ilk görüntüler geldi Ermenistan Başbakanı Paşinyan'ın eşi Anna Hakobyan: Kadın birlikleri oluşturup eğitimlere başlıyoruz Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Ersin Tatar arasında dikkat çeken diyalog: Kapalı Maraş'ta piknik yapalım Araç alacaklar dikkat! Faizi sıfırladılar, işte otomobil markalarının kampanyaları