En İyi Silifke Yoğurdunu Yapan Tam Altını Kaptı - Son Dakika

En İyi Silifke Yoğurdunu Yapan Tam Altını Kaptı

27.06.2014 18:49
En İyi Silifke Yoğurdunu Yapan Tam Altını Kaptı, System.String[]

Silifke'de 41.'si 'Yörük Yılı' olarak kutlanan Uluslararası Silifke Kültür Haftası etkinlikleri kapsamında en iyi yoğurt yapma yarışması düzenlendi.

Mersin'in Silifke ilçesinde, bu yıl 23-26 Haziran tarihleri arasında 41.'si 'Yörük Yılı' olarak kutlanan Uluslararası Silifke Kültür Haftası etkinlikleri kapsamında en iyi yoğurt yapma yarışması düzenlendi. Kamu-Sen ilçe temsilciliğinin bahçesinde düzenlenen yarışmaya 6 kişi katıldı.

Kimine göre lezzeti, kimine göre görüntüsü birinci gelecek olan en iyi yoğurt yapma yarışında, en iyi Silifke yoğurdunu yapan tam altını kaptı.
Yarışmacılar hazırlandığı sırada Silifke Kaymakamı Fatih Damatlar’a, Belediye Başkanı Mustafa Turgut’a ve davetlilere yoğurt ve ayran ikramında bulunuldu. Yarışmada Havva Dev birinci, Teslime Palaz ikinci, Hülya Can ise üçüncü oldu.

Silifke Kaymakamı Fatih Damatlar ve Silifke Belediye Başkanı Mustafa Turgut tarafından birinciye tam, ikinci yarım ve üçüncüye ise çeyrek altın ödülü verildi.

Başkan Turgut, ödül töreninde yaptığı konuşmasında, "Dünyaya ün salmış Silifke yoğurdunu en iyi yapmak için yarışan bayanların hepsini tebrik ediyorum. Meşhur yoğurdumuzu daha da tanıtmak için Kültür Haftası etkinlikleri kapsamında yarışma düzenledik. Torosların dağlarında beslenen hayvanlardan elde edilen kekik kokulu sütlerden yapılan yoğurtlar birbirinden lezzetliydi. Katılımcıları tebrik ediyorum.” dedi.

En İyi Silifke Yoğurdunu Yapan Tam Altını Kaptı
En İyi Silifke Yoğurdunu Yapan Tam Altını Kaptı

- Kaynak: CİHAN

Son Dakika Güncel En İyi Silifke Yoğurdunu Yapan Tam Altını Kaptı - Son Dakika


Son Dakika

Gonca Vuslateri, Hakan Altun ile aşkını ilan etti: Çok mutluyuz Sokak ortasında lüks cipte infaz: 2 kişi yaşamını yitirdi Tolgahan Sayışman ve Almeda Abazi çifti ikinci bebeklerinin müjdesini verdi Erdoğan'dan Arınç'a bir tepki daha: Türkiye'de hiçbir şey yapılmamış gibi konuşmalarını kabul edemeyiz HDP'li Hasan Özgüneş'in "Mustafa Kemal, Kürdistan'a geldi" sözleri Meclis'i karıştırdı Masumlar Apartmanı'na damga vuran sahne! Gülben, Esra'ya gözleri oyulmuş bebek yolladı Türk profesör Uğur Şahin'in koronavirüs aşısı, Hacettepe'de eksi 72 derecedeki dolapta saklanıyor Boşanmak istedi diye çocuklarının gözü önünde karısının boğazı kesti: Daha öldüremedim, nereye?