En Kısa Gecenin Rüyası - Son Dakika

En Kısa Gecenin Rüyası

09.01.2017 10:04
En Kısa Gecenin Rüyası, System.String[]

William Shakespeare klasiği En Kısa Gecenin Rüyası'na Moda Sahnesi tarafından getirilen özgün yorum, Zorlu PSM'de sahneleniyor!

William Shakespeare klasiği En Kısa Gecenin Rüyası'na Moda Sahnesi tarafından getirilen özgün yorum,  Zorlu PSM'de sahneleniyor!

Shakespeare'in genellikle Bir Yaz Gecesi Rüyası adıyla, "çeviren" yerine "Türkçe söyleyen" titrini kullanan Can Yücel tarafından ise Bahar Noktası adıyla çevrilen eseri A Midsummer Night's Dream, Moda Sahnesi'nin prodüksiyonunda En Kısa Gecenin Rüyası'na dönüşüyor. Aysun Şişik'le birlikte metnin özgün çevirisini yapan Emine Ayhan, oyunun ve oyuna getirilen yeni yorumun mekanizmasını daha iyi yansıtabilecek bir başlık bulma arayışları sonucu bu noktaya vardıklarını belirtirken Kemal Aydoğan'ın rejisine Bengi Günay'ın sahne tasarımı, İrfan Varlı'nın ışık tasarımı, Can Güngör'ün müzikleri ve Yeşim Coşkun'un koreografisi eşlik ediyor.

Timur Acar, Didem Balçın, Onur Ünsal, Mert Fırat, Beyza Şekerci, Melis Birkan, Murat Tüzün, Volkan Yosunlu, Ezgi Coşkun, Caner Erdem, Mert Şişmanlar, Hasan Demirtaş, Alper Baytekin ve Çağlar Yalçınkaya'dan oluşan kadrosuyla 2. sezonuna giren En Kısa Gecenin Rüyası, aşk ve evliliği eksenindeki ilişkileri komik bir dille sorgulayan klasik Shakespeare oyununun özgün yorumuyla beğeni toplamaya devam ediyor.

William Shakespeare'in klasik komedisi A Midsummer Night's Dream'in Moda Sahnesi yorumu En Kısa Gecenin Rüyası, orijinal prodüksiyonuyla Zorlu PSM sahnesinde!

Yazan:  William Shakespeare

Çevirenler:  Emine Ayhan-Aysun Şişik

Yöneten:  Kemal Aydoğan

Sahne Tasarımı:  Bengi Günay

Işık Tasarımı:  İrfan Varlı

Müzik:  Can Güngör

Koreograf/Kondisyoner:  Yeşim Coşkun

Asistanlar:  Ferhat Asniya-Ahsen Özercan

Afiş Tasarımı:  Ethem Onur Bilgiç

THESEUS-OBERON:  Timur Acar

HIPPOLYTA-TITANIA:  Didem Balçın

LYSANDER:  Onur Ünsal

DEMETRIUS:  Mert Fırat

HERMIA:  Beyza Şekerci

HELENA:  Melis Birkan

EGEUS-PETER QUINCE:  Murat Tüzün

PHILOSTRATE-PUCK:  Volkan Yosunlu

PERİ:  Ezgi Coşkun

NICK BOTTOM:  Caner Erdem

FRANCIS FLUTE:  Mert Şişmanlar

TOM SNOUT:  Hasan Demirtaş

SNUG:  Alper Baytekin

ROBIN STARVELING:  Çağlar Yalçınkaya

En Kısa Gecenin Rüyası
En Kısa Gecenin Rüyası
En Kısa Gecenin Rüyası

Kaynak: Etkinlik.io

Son Dakika Kültür Sanat En Kısa Gecenin Rüyası - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Nijerya açıklarında saldırıya uğrayan Türk gemisi için devrede! Tüm yetkililere talimat verdi Yine çukura takılıp düşen Orhan Gencebay, bu kez parmağını kırdı Sağlık Bakanı Koca, haritayla paylaştı! İşte il il aşı olanların sayısı Kuraklık tehlikesi sonrası yeni düzenleme hayata geçti! Binalarda yağmur suyu toplama sistemi artık zorunlu Erdoğan Bayraktar'dan çok konuşulacak Muharrem İnce paylaşımı! Yeni kurulacak partiye mi katılıyor? Güneşli havaları unutun! Kar geri geliyor, hafta boyunca sürecek 5 çocuğunu öldürüp evi ateşe veren kadın canına kıydı, bıraktığı not tüyler ürpertti Kanlı, kefenli modifiye araç emniyeti alarma geçti