En "Tatlı" İhbar - Son Dakika

En "Tatlı" İhbar

12.01.2012 11:40
En

Sivas Emniyet Müdürlüğü, 155 Polis İmdat hattına doğru ihbarda bulunan vatandaşlara, ihbarın doğruluğu tespit edildikten sonra ödüllendirmek ve teşvik etmek amacıyla önce teşekkür belgesi veriyor, sonra da tatlı gönderiyor.

Sivas Emniyet Müdürlüğü, 155 Polis İmdat hattına doğru ihbarda bulunan vatandaşlara, ihbarın doğruluğu tespit edildikten sonra ödüllendirmek ve teşvik etmek amacıyla önce teşekkür belgesi veriyor, sonra da tatlı gönderiyor.

Sivas Emniyet Müdürü Ahmet Kemal Seyhan, yaptığı açıklamada, vatandaşın huzur ve güvenliğinin sağlanması için emniyet teşkilatına, 155 Polis İmdat hattına yaptıkları ihbarlarla yardımcı olan vatandaşları "tatlı" ile ödüllendirdiklerini söyledi.

Polisle halk arasındaki ilişkileri kuvvetlendirmek vatandaşların yaşadığı şehrin güvenliğine daha fazla katkı sağlamasını teşvik etmek amacıyla böyle bir çalışma başlattıklarını belirten Seyhan, evinin balkonundan, penceresinden ve aracıyla seyir halindeyken yaşanan bir olumsuz durumu 155 Polis İmdat hattına bildiren vatandaşlara, ihbarın doğruluğu ekiplerce tespit edildikten sonra ödüllendirmek ve teşvik etmek amacıyla önce teşekkür belgesi verdiklerini, sonra da tatlı gönderdiklerini kaydetti.

Bu çalışmayla yapılan ihbarların mutlaka değerlendirildiğini gösterdiklerini ifade eden Seyhan, bu kapsamda 2011 yılında doğru ihbarda bulunan çok sayıda vatandaşı tatlıyla ödüllendirdiklerini anlattı.

Seyhan, bu yıl da yapacakları ihbarlarla emniyet güçlerine yardımcı olan, şehrin güvenliğinin sağlanmasına katkıda bulunan vatandaşları ödüllendirmeye devam edeceklerini, amaçlarının bu duyarlılığın oluşması ve yaşanan olumsuzlukların önüne geçmek olduğunu ifade etti.

- SİVAS

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel En 'Tatlı' İhbar - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Türkiye'de süren orman yangınları NASA'nın uydu görüntülerinde tespit edildi 23:49 Türkiye'de süren orman yangınları NASA'nın uydu görüntülerinde tespit edildi İş insanının sır intiharı! Geride bıraktığı not her şeyi çözecek 23:13 İş insanının sır intiharı! Geride bıraktığı not her şeyi çözecek CHP'li Engin Özkoç, Bakan Soylu'ya sabotaj iddiasını sordu: Sabotaj bulgusu yok, aşırı sıcaklıklar üzerinde duruluyor 22:43 CHP'li Engin Özkoç, Bakan Soylu'ya sabotaj iddiasını sordu: Sabotaj bulgusu yok, aşırı sıcaklıklar üzerinde duruluyor
Orman yangını çıkarmaya çalışan yabancı uyruklu 2 PKK'lı terörist yakalandı 22:07 Orman yangını çıkarmaya çalışan yabancı uyruklu 2 PKK'lı terörist yakalandı İlişki yaşadığı kadını öldüren şahıs, mahkemede 21:48 İlişki yaşadığı kadını öldüren şahıs, mahkemede "Pişmanım" diyerek ağladı Amerikalı yıldız Megan Fox'tan çok konuşulacak itiraf: Gençlik yıllarımda cinsel fantezi oyuncakları kullandım 21:35 Amerikalı yıldız Megan Fox'tan çok konuşulacak itiraf: Gençlik yıllarımda cinsel fantezi oyuncakları kullandım
Marmaris'te yangını kaydeden vatandaştan dikkat çeken sözler: Biri ormanı ateşe verdi bak 20:29 Marmaris'te yangını kaydeden vatandaştan dikkat çeken sözler: Biri ormanı ateşe verdi bak Trabzonspor, Dorukhan'ın ardından Emre Mor'u da kadrosuna katıyor 20:06 Trabzonspor, Dorukhan'ın ardından Emre Mor'u da kadrosuna katıyor
Advertisement