Dünya kayıp denizaltı için seferber oldu! Kötü olansa yalnızca 72 saatlik oksijeni kaldı - Son Dakika

Dünya kayıp denizaltı için seferber oldu! Kötü olansa yalnızca 72 saatlik oksijeni kaldı

22.04.2021 12:49

Endonezya donanmasına ait denizaltı tatbikat sırasında kaybolmuştu. Denizaltının kaybolmasının ardından başlatılan arama kurtarma çalışmaları tüm hızıyla devam ederken, çalışmalara 6 savaş gemisi, bir helikopter ve 400 kişilik bir ekip daha katıldı. Singapur ve Malezya denizaltıyı arama çalışmaları için bölgeye gemi sevk ederken, ABD, Avustralya, Fransa ve Almanya'dan yardım teklifi geldi. Donanmadan yapılan açıklamada, denizaltıda 72 saat yetecek kadar oksijen kaldığı ifade edildi.

Endonezya donanması tarafından dün yapılan açıklamada, Bali adasının 60 mil açıklarında donanmaya ait 53 mürettebatlı KRI Nanggala-402 denizaltısıyla tatbikat sırasında irtibatın kesildiği belirtilmişti. Denizaltının kaybolmasının ardından başlatılan arama kurtarma çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

Dünya kayıp denizaltı için seferber oldu! Kötü olansa yalnızca 72 saatlik oksijeni kaldı

ABD VE BİRÇOK ÜLKEDEN YARDIM TEKLİFİ

Arama kurtarma çalışmalarına, 6 savaş gemisi, bir helikopter ve 400 kişilik bir ekibin katıldığı öğrenildi. Singapur ve Malezya arama çalışmaları için gemi sevk ederken, ABD, Avustralya, Fransa ve Almanya'dan yardım teklifi geldi.

Dünya kayıp denizaltı için seferber oldu! Kötü olansa yalnızca 72 saatlik oksijeni kaldı

"BÖLGEYİ BİLİYORUZ ANCAK OLDUKÇA DERİN"

Endonezya donanmasından yapılan açıklamada, denizaltında 72 saat yetecek kadar oksijen kaldığı ifade edildi. Endonezya donanması Amirali Julius Widjojono yaptığı açıklamada, "Bölgeyi biliyoruz ancak oldukça derin" dedi.

Dünya kayıp denizaltı için seferber oldu! Kötü olansa yalnızca 72 saatlik oksijeni kaldı

KAYBOLDUĞU NOKTADA PETROL SIZINTISI TESPİT EDİLDİ

Donanma, denizaltının daldığı noktada petrol sızıntısı tespit edildiğini bunun yakıt deposunda bir hasar nedeniyle meydana gelmiş olabileceğini ya da mürettebattan bir işaret olabileceğini açıkladı.

Dünya kayıp denizaltı için seferber oldu! Kötü olansa yalnızca 72 saatlik oksijeni kaldı

Kaynak: İHA

Son Dakika Dünya Dünya kayıp denizaltı için seferber oldu! Kötü olansa yalnızca 72 saatlik oksijeni kaldı - Son Dakika Dünya


YORUMLAR (7)
  • Beni Yorma: MORS Alfabesi Var.Mürettabat Yasiyorsa Deniz Altinin Demir Yerlerine Cekic Vs Gibi Aletlerle Vurup Yerlerini Bildirebilir.ENTRESAN. Cevap Yaz 16 9 Yayından Kaldır
  • Pudra şekeri: Arkadaş çok doğru bir konuya temas etmiş. Dalga geçenler kendilerine iyi davransın. 2 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Maç sonu kavgaya karışan Ghezzal'ın menajeri gözaltına alındı Maç sonu kavgaya karışan Ghezzal'ın menajeri gözaltına alındı Beşiktaş, Karagümrük'e kaybetti ve maç sonu ortalık savaş alanına döndü Beşiktaş, Karagümrük'e kaybetti ve maç sonu ortalık savaş alanına döndü İsrail'in Gazze'ye dünden bu yana düzenlediği saldırılarda hayatını kaybedenlerin sayısı 30'a yükseldi İsrail'in Gazze'ye dünden bu yana düzenlediği saldırılarda hayatını kaybedenlerin sayısı 30'a yükseldi Bebeğini çukura bırakarak ölüme terk eden 17 yaşındaki anne, tutuklandı Bebeğini çukura bırakarak ölüme terk eden 17 yaşındaki anne, tutuklandı Zirve yarışında yüzü gülen tek takım Aslan! Galatasaray, deplasmanda Denizli'yi 4-1'le geçti Zirve yarışında yüzü gülen tek takım Aslan! Galatasaray, deplasmanda Denizli'yi 4-1'le geçti Lider Beşiktaş ağır yaralı! Kara Kartal, evinde Karagümrük'e 2-1 mağlup oldu Lider Beşiktaş ağır yaralı! Kara Kartal, evinde Karagümrük'e 2-1 mağlup oldu İsrail saldırılarının gölgesinde ABD Başkanı Biden ile Filistin Devlet Başkanı Abbas arasında ilk temas İsrail saldırılarının gölgesinde ABD Başkanı Biden ile Filistin Devlet Başkanı Abbas arasında ilk temas Manavgat'ta 25 yaşındaki genç, yanında babasının tabancasıyla ölü olarak bulundu Manavgat'ta 25 yaşındaki genç, yanında babasının tabancasıyla ölü olarak bulundu
Advertisement