Son Dakika Haberleri: Endonezya'da Yaşayan Çinliler "Köpek Yılı"Nı Kutluyor

Endonezya'da Yaşayan Çinliler "Köpek Yılı"Nı Kutluyor

9 gün önce

Endonezya'da yaşayan Çinliler, geleneksel 12 hayvanlı ay takvimine göre "Köpek Yılı"nın başlayacak olmasını kutluyor.

Endonezya'da Yaşayan Çinliler
Endonezya'da yaşayan Çinliler, geleneksel 12 hayvanlı ay takvimine göre "Köpek Yılı"nın başlayacak olmasını kutluyor.

Başkent Cakarta'daki Wihara Dharma Bhakti tapınağına akın eden Çinliler, yeni yılın şans, bereket ve kazanç getirmesi için kendi inançlarına göre dua ediyor.

Çin kültüründe bolluk ve bereket getirdiğine inanılan kırmızı renkte flama ve afişlerle donatılan tapınağı ziyaret edenler, mum ve tütsü yakarak gelecek yıl için iyi dileklerde bulunuyor.

Bazı ziyaretçiler, tütsü dumanıyla bileklik ve yüzük gibi kişisel eşyalarının yanı sıra bedenlerini de kutsuyor.

Çinliler, başkentte kurulan pazardan yeni yıl kutlaması için süslemeler, hediyelik eşyalar ve gıda malzemeleri alıyor.

Yeni yıl için tapınağı ziyaret eden Susan, AA muhabirine, her yeni yıl öncesi tapınağı ziyaret ettiğini ve "Köpek Yılı"nda işlerinin daha iyi gitmesi ve ailesinin sağlıklı ve huzurlu olması için dua ettiğini söyledi.

Tapınağın görevlilerinden Nono da yeni yılda ziyaretçi sayısının arttığını ve sıklıkla yakılan mum ve tütsüden kaynaklanan kirliliği temizlemek için gün boyu çalıştıklarını kaydetti.

Çin'in geleneksel ay takvimine göre Çinliler, 16 Şubat'ta "Horoz Yılı"nı geride bırakarak "Köpek Yılı"na girecek.

Dünyanın en kalabalık Müslüman toplumuna sahip Endonezya'da 250 milyonluk nüfusun yaklaşık yüzde 4'ünü Çinliler oluşturuyor. Çin'den gelen göçmenlerin getirdiği gelenek ve görenekleri kapsayan yeni yıl kutlamalarına Endonezya'da "İmlek" adı veriliyor.Dünyanın En Uzun Cam Asma Köprüsü Ziyaretçi Akınına Uğruyor Cinderes Bölgesindeki YPG Hedefleri Gece Boyunca  Helikopterlerle Böyle Vuruldu

Almanya'da Fenomen Olan "Çılgın Türk" Motoruyla İstanbul'a Geldi Türkiye Tarafından Kırmızı Bültenle Aranan Salih Müslim, Çek Cumhuriyeti'nde Ortaya Çıktı!