Endülüs Parlamentosu'nda fare paniği! Milletvekilleri uzun süre yerlerine oturmadı - Son Dakika
28 MAYISSEÇİM SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

Endülüs Parlamentosu'nda fare paniği! Milletvekilleri uzun süre yerlerine oturmadı

22.07.2021 01:08

İspanya'nın Endülüs Parlamentosu Genel Kurulu'nda kısa süreli fare paniği yaşandı. Milletvekilleri, farenin salondan çıktığı haberini alana kadar koltuklarına oturmamayı tercih etti.

İspanya'nın Endülüs Parlamentosu Genel Kurulu'na giren dev bir fare, milletvekillerinde panik oluşturdu. Farenin salona girmesinin ardından sağa sola kaçıştıran milletvekilleri, uzun süre yerlerine oturmadı.

BOYUTU "XL" OLARAK TANIMLANDI

İspanya'nın Endülüs Özerk Bölgesi'nde yer alan Endülüs Parlamentosu Genel Kurulu'na giren fare, Parlamento'da kaos oluşturdu. Genel kurulda Meclis Başkanı Marta Bosquet'in, eski Yönetim Kurulu Başkanı Susana Diaz'ın özerk atama ile Senato'nun bir parçası olması için oylamaya gideceği sırada Parlamento'ya, yerel basında boyutları "XL" olarak betimlenen dev bir fare girdi.

"SAKİN OLUN" UYARISI YAPILDI

Parlamento üyeleri arasında "aman tanrım" seslerinin duyulduğu oturumda Başkan Bosquet, bir anda çığlık attı. Daha sonra Bosquet özür dileyerek meclis üyelerine, "Lütfen sakin olun baylar ve bayanlar, sakin olun" ricasında bulunsa da sözleri pek etkili olmadı. Bir anda kaos anlarının yaşandığı oturum sırasında oy kullanmayı unutan milletvekilleri, farenin Parlamento'dan çıktığı doğrulanana kadar koltuklarına oturmadı.

YARIM KALAN OYLAMA TAMAMLANDI

Kesintiye uğrayan oturum ise kısa bir süre askıya alınırken, farenin Parlamento'dan çıkması ile milletvekilleri arasında alkış sesleri yükseldi. Parlamento'da tekrardan düzenin sağlanmasının ardından oturuma ise devam edilerek yarım kalan oylama tamamlandı.

Kaynak: İHA
YORUMLAR
500

Son Dakika Güncel Endülüs Parlamentosu'nda fare paniği! Milletvekilleri uzun süre yerlerine oturmadı - Son Dakika


Advertisement