Enerji Bakan Yıldız'dan Twitter Açıklaması - Son Dakika

Enerji Bakan Yıldız'dan Twitter Açıklaması

21.03.2014 19:43
Enerji Bakan Yıldız'dan Twitter Açıklaması, System.String[]

KARS (İHA) – Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, “Twitter uluslararası gücünü istismar ediyor.

KARS (İHA) – Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, "Twitter uluslararası gücünü istismar ediyor. Burada bir hukuk kararı var. Bu hukuk kararının hiçbir şekilde dikkate alınmaması Türkiye'de söz konusuydu" dedi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, bir takım ziyaretlerde bulunmak üzere Kars'a geldi. Bakan Yıldız, Modern Belediye Hizmet Binası'nı ziyaret etti. Bakan Yıldız'ı Belediye Başkanı Nevzat Bozkuş, AK Parti Kars Milletvekilleri Ahmet Arslan, Prof. Dr. Yunus Kılıç, İl Başkanı Av. Enser Erdoğdu karşıladı.

Enerji ve Tabii Kaynak Bakanı Taner Yıldız, Belediye Başkanı Nevzat Bozkuş'tan, brifing aldı. Yeni hizmet binasının hayırlı olması dileklerinde bulunan Bakan Yıldız, gazetecilerin twitter'a erişimin engellenmesiyle ilgili sorularını cevapladı. Bakan Yıldız, "Değerli arkadaşlar bizler biliyorsunuz yasaklara karşıyız. Peki bu engelleme bir tezat oluşturuyor mu, hayır bu bir tezat oluşturmuyor. İsterseniz bunun biraz analizini yapalım. Burada her türlü istismarlara karşı olduğumuzu da söylenmiştim. Twitter uluslararası gücünü istismar ediyor. Burada bir hukuk kararı var. Bu hukuk kararının hiçbir şekilde dikkate alınmaması Türkiye'de söz konusuydu. Şimdi bir şeyin ört bas edilmediğini rahatlıkla şöyle test edebilirsiniz. Bugün ulusal televizyonlarımızda sabahtan buyana bu DSN ayarlarının değiştirdiğinde herkesin nasıl twitter'de işlem yapacağını söyledi. Mesele twitterin hükmü şahsiyeti ile alakalıdır" dedi.

"İşlem sayısında da herhangi bir azalma şuanda söz konusu değil" diyen Bakan Yıldız, daha sonra şunları söyledi:

"Ama burada önemli bir şeyin altını çizmemiz lazım arkadaşlar. Hatırlarsanız 2007 yılında Atatürk'e hakaretten dolayı komşumuzdaki 18 yaşındaki bir gencin Atatürk'e hakaretten dolayı youtubede bulunan bir videosu vardı. Onun kaldırılmasıyla alakalı karar alındı. Kim aldı bu kararı, Sayın Başbakan veya hükümet almadı bu kararı. Yargı aldı. Youtube sonunda bu videonun kaldırılmasıyla beraber 2 yıllık bir aradan sonra açtı. Şimdi maksat orada Atatürk'e olan hakaretin engellenmesi midir? Yoksa youtube'nin engellenmesi miydi? Oradaki engellenen Atatürk'e olan hakaretti. Şimdi burada da herkesin ailesi var. Herkesin kişisel hak ve özgürlükleri vardır. Hak etmediği birçok hakareti sanal alam üzerinden yapıyorsunuz. Yani suç işlenmemiş olmuyor. Bugün Ulaştırma Bakanımızda açıkladı. Birçok ahlaki değerler, yalnızca onlar değil ki kişisel hak ve özgürlükleri sınırlandıran bir işlem yapılıyor. Bu yalnızca Türkiye'nin meselesi değil arkadaşlar. Bu globalleşen sosyal medya ile o ülkenin ulusal hukuku arasındaki bir yetki savaşıdır. Bir yetki devrinin yapılması istenmesidir. Türkiye Cumhuriyeti hukuk sistemi bu yetki devrini yapmamıştır. Yapması da gerekmiyor. Hukukun uygulanmasını istemiştir. Meselenin farklı bir noktaya çekilmesini şahsen ben doğru bulmuyorum. ve bu manada özgürlükler ve güvenlikler arasındaki sınırın ve toplumsal güvenliğin sınırının doğru konması ve doğru çizilmesi lazım geldiğini söylüyorum." - KARS

Enerji Bakan Yıldız'dan Twitter Açıklaması
Enerji Bakan Yıldız'dan Twitter Açıklaması

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Enerji Bakan Yıldız'dan Twitter Açıklaması - Son Dakika


Son Dakika

"Şu an daha fazlasını yapmıyorum" diyen ünlü model Anna Falchi tamamen soyunmak için şampiyonluğu bekliyor Rusya'daki görüntüler dünya gündeminde! Polisten kurtulmayı başaran protestocunun kaçma anı kamerada Kaymakamlık lojmanı lüks villa ile takas mı edildi? İYİ Partili vekil bomba iddiayı Bakan Soylu'ya sordu Yıldız Tilbe'nin son görüntüsü sevenlerini üzdü: Seni böyle görmeyelim İstanbul'a kar geri geliyor! Yarın öğleden sonra başlayacak, işte etkili olacağı ilçeler İran, Rus Sputnik V koronavirüs aşısının kullanımına onay verdi Son Dakika! Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'a füzeli saldırı girişimi hava savunma sistemleri sayesinde engellendi Pazar esnafını ziyaret eden İmamoğlu'na vatandaştan zor soru: Korona yok mu size?