Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız Açıklaması - Son Dakika

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız Açıklaması

06.01.2012 13:29
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız Açıklaması, System.String[]

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Türkiye'deki büyümeye ilişkin, "Biz artık buna 9 yıldan beri alıştığımız için, bize sıradan gelebilir.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Türkiye'deki büyümeye ilişkin, "Biz artık buna 9 yıldan beri alıştığımız için, bize sıradan gelebilir. Şu anda AB üyesi ülkelerden öyle ülkeler var ki Türkiye'nin büyümesini yaklaşık 6-7 yılda tamamlayabiliyor" dedi.

Kocaeli Valiliğini ziyaret eden Yıldız, Kocaeli Valisi Ercan Topaca ve yetkililerce karşılandı. Kocaeli Valiliği Tören Mangası'nı selamlayan Yıldız, Valilik Özel Defterini imzaladı.

Kocaeli Valisi Ercan Topaca, Yıldız'ın ziyaretinden memnun olduğunu belirterek Yıldız'ın, ildeki enerji sektöründeki sorunları yerinde göreceğini belirtti.

Bakan Yıldız da yaptığı açıklamada, TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi'nde

(MAM) son derece verimli ve güzel bir görüşme yaptıklarını, enerji enstitü ile olan çalışmaları kontrol ettiklerini, bağlı, ilgili ve ilişkili kurumlarla yapılan projeleri yerinde gördüklerini söyledi.

Kocaeli'nin sanayileşmiş yönüyle, Türkiye'den alacağı olan ve Türkiye'yi omuzunda taşıyan illerinden biri olduğunu belirten Yıldız, Kocaeli'de enerji sektörü ile alakalı her türlü konunun yerinde görünmesi için Kocaeli'ye geldiğini söyledi.

Kocaeli'de 12 Organize Sanayi Bölgesi, 3 teknopark ve 2 serbest bölgenin bulunduğuna işaret eden Yıldız, "Buradaki gelişmeleri birebir sıcağı sıcağına izliyoruz ki bu yatırımlar zamanında yapılıyor olsun. Türkiye Elektrik İletim AŞ'nin (TEİAŞ) tamamlanmak üzere olan 700 megavatlık bir yatırımı var. Onların tamamlanması Kocaeli'deki enerji sektörünün daha da rahatlamasını sağlayacak" diye konuştu.

Elektrik dağıtımındaki özelleştirmelerin devam ettiğini dile getiren Yıldız,

"Bu geçiş dönemlerinde bir takım aksaklıkların olduğunu görüyoruz. Bu aksaklıkları özel şirketler ve sivil toplum kuruluşlarımızla hep beraber değerlendiriyoruz. Problemlerine çözüm yolları arıyoruz. O açıdan verimli olacağına inandığım bir görüşme olacak. Kocaeli, gelişen ve değişen Türkiye'nin daha hızlı gelişen, büyüyen ve ilerleyen bir ili olacak" ifadelerini kullandı.

Sakarya Elektrik Dağıtım AŞ'nin (SEDAŞ) özelleştirilmesinin ardından Kocaeli'de yaşanan sorunlara ilişkin değerlendirmesinin sorulması üzerine Yıldız, SEDAŞ'ın bir önceki yıla göre yatırımlarının ve hizmetlerinin arttığını, ancak geçiş dönemlerinde bir takım sorunların olabileceğini söyledi.

Vatandaşı rahat ettirecek yapının mutlak suretle kurulması gerektiğini vurgulayan Yıldız, şöyle konuştu:

"Kocaeli'de 2010 yılına göre yatırımlarımızı iki katına çıkardık. Bunların adım adım hem yenilenme hem revizyon projeleri hem de yeni yatırımları var.

(Türkiye'deki büyüme) Biz artık buna 9 yıldan beri alıştığımız için, bize sıradan gelebilir. Şu anda AB üyesi ülkelerden öyle ülkeler var ki Türkiye'nin büyümesini yaklaşık 6-7 yılda tamamlayabiliyor. Enerji sektöründe hem özel hem de kamu sektörüyle beraber zaman zaman aksaklıklar doğabiliyor. Bunu gidermek bizim görevimiz. Tek tek varsa bunları teşhis edip vatandaşlarımıza ilgili termini verip, bunu kamuoyuyla paylaşacağız. İşlerimiz son derece şeffaf olacak."

- KOCAELİ

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız Açıklaması - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Süt sağarken elektrik akımına kapılan kadın feci şekilde can verdi Dünya Sağlık Örgütü, kuzey yarımküredeki vaka artışıyla ilgili liderlere "acil eylem" çağrısında bulundu Kasımpaşa-Göztepe maçında VAR incelemesinin uzun sürmesi tartışmalara neden oldu Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Berlin'deki camiye yapılan polis baskınına tepki gösterdi: Şiddetle kınıyorum Seyir halindeki tırın kasasına çarpan geyik telef oldu "Evde ek iş" tuzağına düşmeyin! Yüzlerce kişi mağdur oldu 82 yıl önce kurulan Ümraniyespor, ismini değiştirdi Daha önce aynı erkekle sevgili olan iki kız tekme tokat birbirine girdi! O anlar kamerada