Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız Açıklaması - Son Dakika

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız Açıklaması

08.09.2012 16:45
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız Açıklaması, System.String[]

söyledi.Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, E Haber Televizyonu'nda katıldığı TV programında, Türkiye'nin uluslararası ilişkilerine dair önemli açıklamalarda bulundu.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Suriye ile tarihteki en olumsuz birkaç dönemden birinin yaşanmasına rağmen, doğalgaz boru hattı inşaatının devam ettiğini

söyledi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, E Haber Televizyonu'nda katıldığı TV programında, Türkiye'nin uluslararası ilişkilerine dair önemli açıklamalarda bulundu.

Yıldız, Suriye ve Türkiye ilişkileri konusunda şunları söyledi:

"Şimdi Suriye ile tarihimizdeki belki de en olumsuz iki- üç dönemden birini

yaşıyoruz. Ama biliyor musunuz, bizim Suriye ile anlaşma yapmış olduğumuz doğalgaz boru hattının inşaatına devam ediyoruz ve çok fazla kamuoyunda geçmedi bu. Arap Doğalgazı dediğimiz, bin 200 km'lik Mısır'dan başlayan ve Türkiye'ye kadar gelen, Türkiye'de 92 km'si inşa halinde olan bir işi bitirmek üzereyiz. Irak'la, İran'la ve Rusya ile de öyle, işlerimizi aksatmadık. Biz, aldığımız doğalgazı hibe yolu ile almıyoruz, karşılığında parasını ödüyoruz. Dolayısıyla biz doğalgaz ihtiyacımızı karşılıyoruz, onlar da nakit ihtiyaçlarını karşılıyorlar. Dolayısıyla Suriye konusunda anlaşamıyoruz diye Rusya ile ilişkilerimizi bozmayız, Rusya da bizimle enerji ilişkilerini bozmaz."

(SK)

08.09.2012 16: 22: 00

TSI

NNNN - KAYSERİ

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız Açıklaması - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Galatasaray'dan Fatih Terim tweeti: Bizim kırmızı çizgimizdir Fenerbahçe'de Emre Belözoğlu'nun yeni görevi 28 Ekim Çarşamba günü açıklanacak Fatih Terim'in görevine devam etmesinin ardından G.Saray yönetiminden ilk açıklama Erzurum Valisi Okay Memiş: Vaka yükselişini durdurduk Devrilen iş makinesinin altında kalan işçi, feci şekilde can verdi Araç alacaklar dikkat! Faizi sıfırladılar, işte otomobil markalarının kampanyaları Soluk borusuna ekmek kaçan 2 yaşındaki çocuk, 9 günlük yaşam savaşını kaybetti Bahar Candan "Türkiye'nin en salak kızı bile söyleyebiliyor" deyip İstiklal Marşı'nı okudu