Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız Erzincan'da - Son Dakika

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız Erzincan'da

08.08.2012 17:44
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız Erzincan'da, System.String[]

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Kerkük-Yumurtalık Petrol Boru Hattı'na düzenlenen sabotaj nedeniyle duran petrol akışının alınan güvenlik önlemlerinin ardından bugün başlayacağını söyledi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Kerkük- Yumurtalık Petrol Boru Hattı'na düzenlenen sabotaj nedeniyle duran petrol akışının alınan güvenlik önlemlerinin ardından bugün başlayacağını söyledi.

Çeşitli temaslarda bulunmak amacıyla Erzincan'a gelen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Erzincan Havalimanında yoğun bir ilgiyle karşılandı.

Erzincan Valisi Selman Yenigün, Belediye Başkanı Yüksel Çakır, AK Parti Erzincan Milletvekili Sebahattin Karakelle, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri ile AK Parti il teşkilatı ile vatandaşlar tarafından karşılanan Bakan Yıldız, ilk olarak Vali Selman Yenigün'ü makamında ziyaret etti.

Burada Vali Yenigün tarafından Erzincan'ın yer altı kaynakları ve maden işletmeleri ile ilgili kısa bilgilendirmesinin ardından, konuşan Bakan Yıldız, Ramazan ayı süresince illerde düzenlenen iftar programlarına katıldığını söyledi. PKK tarafından Kerkük-Yumurtalık Petrol Boru Hattı'na düzenlenen sabotajın ardından gerekli güvenlik önlemlerinin alınarak, petrol akışının bugün itibari başlayacağını ifade eden Bakan Yıldız; "Kerkük-Yumurtalık Petrol Boru Hattı'nın, Bakü Tiflis Ceyhan Boru Hattı'ndan daha kapasiteli olan 70 milyon tonluk boru hattı teröristler tarafından zarara uğratılmak istenilmiştir ve borunun bir tanesi patlamıştır. Bugün bu akışı başlatacağız. Güvenlik önlemleri ile beraber oradaki tadilat işlemlerimiz devam edecek" dedi.

Petrol boru hatlarının güvenliğine yönelik çalışmaların da devam ettiğinin altını çizen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, bu tür saldırıların tekrarlanmamasına yönelik tedbirlerin alınacağını ifade etti. Bakan Yıldız; " İçişleri Bakanlığı, güvenlik güçleri ve bilişim teknolojileri ile beraber bu hazırlıklarımız devam ediyor. Bittikten sonra kamuoyu ile paylaşmış olacağız. Bunun çok ciddi bir caydırıcı yönü olacak" diye konuştu.

Erzincan Valiliği ziyaretinde Vali Selman Yenigün tarafından Bakan Yıldız'a Erzincan hatırası bakır şekerlik hediye edildi. Bakan Yıldız daha sonra 2009 yılında Afganistan'a şehit olan Şehit Kurmay Albay Faruk Sungur'un baba ocağını ziyaret ettikten sonra Erzincan Belediyesi'ne geçti. - ERZİNCAN

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız Erzincan'da
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız Erzincan'da
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız Erzincan'da
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız Erzincan'da

Kaynak: İHA

Son Dakika Politika Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız Erzincan'da - Son Dakika


Son Dakika

Sergen Yalçın tabloyu bir cümleyle özetledi: N'Sakala'yı inşallah bir gün kendi bölgesinde oynatabiliriz 19:16 Sergen Yalçın tabloyu bir cümleyle özetledi: N'Sakala'yı inşallah bir gün kendi bölgesinde oynatabiliriz Diyanet'ten 18:52 Diyanet'ten "yapay et" iddialarına yanıt: Helal olduğuna dair fetvamız yok Motosiklet tutkunu Nazlı'dan acı haber! 70 günlük yaşam mücadelesini kaybetti 18:37 Motosiklet tutkunu Nazlı'dan acı haber! 70 günlük yaşam mücadelesini kaybetti
F.Bahçe resmen dolandırılmış! Hollandalı şirket Zajc'ın parasını basit bir hileyle cebe indirmiş 18:30 F.Bahçe resmen dolandırılmış! Hollandalı şirket Zajc'ın parasını basit bir hileyle cebe indirmiş Okula alışamayıp annesini isteyen öğrenciye sınıf öğretmeninden tepki çeken sözler: Terbiyesiz, ağla, ağla 17:42 Okula alışamayıp annesini isteyen öğrenciye sınıf öğretmeninden tepki çeken sözler: Terbiyesiz, ağla, ağla 17:39 "Makamına Erdoğan'ın fotoğrafını asanın elini kırarım" diyen CHP Denizli Gençlik Kolları Başkanı gözaltına alındı
Pınar Gültekin'i diri diri yakan Cemal Metin Avcı: Camı kapatabilir miyiz? Dışarıdan bana katil diye bağırıyorlar 17:29 Pınar Gültekin'i diri diri yakan Cemal Metin Avcı: Camı kapatabilir miyiz? Dışarıdan bana katil diye bağırıyorlar İddaa, temsilcimiz Beşiktaş'a şans vermedi! Galibiyete açılan oran sonucu hayrete düşürdü 17:01 İddaa, temsilcimiz Beşiktaş'a şans vermedi! Galibiyete açılan oran sonucu hayrete düşürdü
Advertisement