Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız Kayseri'de Açıklaması - Son Dakika

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız Kayseri'de Açıklaması

07.09.2012 18:00
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız Kayseri'de Açıklaması, System.String[]

"Siyasi istikrar kristal vazo gibidir."

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız,

"Siyasi istikrar kristal vazo gibidir. Ne çatlamaya ne de kırılmaya gelir" dedi.

Yıldız, Kayseri'de İlim Yayma Cemiyeti tarafında Köşk Mahallesi'nde yaptırılacak yüksek öğrenim erkek öğrenci yurdunun temel atma töreninde yaptığı konuşmada, siyasi istikrarı korumanın sadece iktidar partisinin görevi olmadığını belirtti.

"Siyasi istikrar kristal vazo gibidir. Ne çatlamaya ne de kırılmaya gelir" diyen Yıldız, ülkenin tüm dinamikleri, sivil toplum örgütleri ve kanaat önderlerinin de bu istikrara katkı sunması gerektiğini vurguladı.

Hükümet olarak eğitime önem verdiklerini ve bunun da meyvesini aldıklarını ifade eden Yıldız, şunları söyledi:

"Buradaki hayırlı hizmet inşallah Afyonkarahisar'da şehit düşen askerlerimizin ruhunun şad olmasına vesile olur. Artık sınırların kalktığı gelişen dünyada büyüyen Türkiye'de en önemli değerin bilgi ve eğitim olduğunu biliyoruz. Kayseri'de birçok şeye yatırım yaparız. Ama bunun yanında da eğitimi göz ardı etmeyiz. Çocuklarımızın bizden daha iyi yetişmesi için kendimiz yemeyiz, onların yetişmesi için çaba sarf ederiz. Hükümet olarak göreve geldiğimiz günden bu yana yapmış olduğumuz çalışmaların sonuçlarını alıyoruz. Kayseri'deki okullarımıza 2 bin 800 derslik yaptık. 22 milyon ders kitabını da ücretsiz dağıttık. Okullarımıza 15 bin 800 bilgisayar gönderdik. 4 tane üniversitemizle beraber akademik çevreyi geliştirdik."

Konuşmanın ardından Bakan Yıldız, Vali Şerif Yılmaz ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki ile platformda bulunan butonlara basarak yurt inşaatına ilk harcı döktü.

Bakan Yıldız ve beraberindekiler, daha sonra Osman Kavuncu Bulvarı'ndaki bir mobilya mağazasının açılış törenine de katıldı.

Muhabir: Sercan Küçükşahin/ Mustafa Yıldız

Yayıncı: Tarkan Demir - KAYSERİ

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız Kayseri'de Açıklaması - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Hatay'daki patlamanın ardından ilk görüntüler geldi Jorge Jesus, 7 yıl önceki Fenerbahçe'yi unutamıyor: Beni en çok etkileyen maçtı İlk defa Ay'ın güneş gören yüzünde su bulundu Beşiktaş, Yukatel Denizlispor'u deplasmanda 3-2 yendi Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Ersin Tatar arasında dikkat çeken diyalog: Kapalı Maraş'ta piknik yapalım Son Dakika: Bakan Koca tek tek sıraladı! İşte İstanbul için planlanan koronavirüs tedbirleri Erdoğan'ın Fransız mallarına boykot çağrısı dünya basınında geniş yankı buldu Gölette cansız bedeni bulunan Afgan işçiyi oda arkadaşı öldürmüş