Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız, Kayseri'de - Son Dakika

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız, Kayseri'de

07.09.2012 20:20
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız, Kayseri'de, System.String[]

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Kayseri'de iki şehit ailesine, hayırseverlerce verilen konutların anahtarlarını teslim etti.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Kayseri'de iki şehit ailesine, hayırseverlerce verilen konutların anahtarlarını teslim etti.

Yıldız, Polisevi'nde düzenlenen anahtar teslim töreninde, hayatın acısıyla tatlısıyla birçok kesitten oluştuğunu belirterek,ülkesine, devletine, milletine gururla, cesaretle hizmet eden ve bu uğurda canlarını hiçe sayan emniyet güçlerinin değerli aileleriyle bir araya gelmenin gurur vesilesi olduğunu söyledi.

Türk polisinin milletin esenliği ve güvenliği için çalıştığını vurgulayan Yıldız, "Ölüm elbette hepimiz için hak. Ama ölümün şereflisi hepimizin isteğidir. En şerefli ölüm ise vatanı, milleti, dini, diyaneti uğruna olan ölümdür. O da şehadet şerbetini içmektir" dedi.

Şehit ailelerinin her zaman yanında olduklarını ifade eden Yıldız, şöyle konuştu:

"Hayırseverlerimize minnetimizi, şükranlarımızı sunuyorum, Kayseri'ye yakışır bir şekilde davrandıkları ve şehit ailelerimizi yalnız bırakmadıkları için. Bugün burada iki ailemizin evlerinin kendilerine hayırlı, uğurlu olmasını temenni ediyorum. Çocuklarıyla beraber inşallah ağız tadıyla sağlıklı bir şekilde yaşarlar. Allah onlara sabırlar versin."

Yıldız, konuşmasının ardından, Pınarbaşı ilçesinde 25 Mayıs'ta Emniyet Müdürlüğü binasına yönelik saldırıda şehit olan polis memuru Ahmet Geben'in eşi Muhterem Geben ile teknisyen yardımcısı İsmail Sakın'ın eşi Dilek Sakın'a, hayırseverlerce verilen konutların anahtarlarını teslim etti.

Konutları tahsis eden hayırseverlere de teşekkür belgesi verildi.

Bakan Yıldız, törenin ardından göreve yeni atanan Vali Şerif Yılmaz'ı da makamında ziyaret ederek, başarı diledi.

Muhabir: Mustafa Yıldız

Yayıncı: Murat Taydaş - KAYSERİ

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız, Kayseri'de - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Saldırıyı gerçekleştiren teröristler, paramotorla Münbiç'ten Amanoslar'a gelmiş Son Dakika: Eski Sağlık Bakanı Osman Durmuş, 73 yaşında hayatını kaybetti Varela'nın baldırına basan Josef de Souza direkt kırmızı kart gördü Hatay'daki patlamanın ardından ilk görüntüler geldi Jorge Jesus, 7 yıl önceki Fenerbahçe'yi unutamıyor: Beni en çok etkileyen maçtı İlk defa Ay'ın güneş gören yüzünde su bulundu İETT otobüsünde mastürbasyon yapan sapık, gözaltına alındı Borcunu ödemeyen şahsı pompalı tüfekle vurup başında bekledi