Son Dakika Haberleri: Sivas İl Özel İdaresi Enflasyon Oranında Yapılan Kira Artışını Bu Yıl Yüzde 10 Eksik Yapacak

Sivas İl Özel İdaresi Enflasyon Oranında Yapılan Kira Artışını Bu Yıl Yüzde 10 Eksik Yapacak

4 ay önce

Sivas Valisi Davut Gül, İl Özel İdaresinin gayrimenkullerde her yıl enflasyon oranında yapılan kira artışını bu yıl yüzde 10 eksik yapacağını söyledi.

Sivas Valisi Davut Gül, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde başlatılan Enflasyonla Mücadele Programı'na katkı sunmak amacıyla İl Özel İdaresinin gayrimenkullerde her yıl enflasyon oranında yapılan kira artışını bu yıl yüzde 10 eksik yapacağını müjdeledi. Gül, yaptığı yazılı açıklamada, Enflasyonla Mücadele Programı'na Sivas'ta desteklerin sürdüğünü belirtti.

KİRACILAR BU DURUMDAN FAYDALANACAK

Bu kapsamda İl Özel İdaresine ait gayrimenkullerde her yıl enflasyon oranında yapılan kira artışının yüzde 10 eksik uygulanacağını aktaran Gül, "Üretim yapan, satış yapan kiracılarımız bu avantajlı durumdan faydalanmış olacak. Ulusal çapta bir hedef varken bizler de Sivas Valiliği İl Özel İdaresi olarak ekonomiye karınca kararınca katkı sunmak istedik."dedi.

Ekonomik saldırılara karşı topyekün milli seferberlik başlatıldığını anımsatan Vali Gül, "Kamu kurum ve kuruluşları, yatırımcılar ve vatandaş olarak devletimizin yanında olacağız. Daha sonra da hep birlikte inşallah bir feraha kavuşmuş olacağız." açıklamasında bulundu.
Kışladaki Gıda Zehirlenmesiyle İlgili Çarpıcı İfadeler: 11 Ayda 15 Kilo Kaybettim Suriyeliler, Bursa'da 400'ü Aşkın Fabrika Kurdu

Bomba İddia: İşinden Olan Sabri, Eşinden de Oldu