Son Dakika Haberleri: Engel Tanımayan Vekil Pavey İşitme Engelli Ailelere Moral Verdi

Engel Tanımayan Vekil Pavey İşitme Engelli Ailelere Moral Verdi

8 yıl önce

Hatay'ın İskenderun ilçesinde, Hacettepe Üniversitesi'nden uzman doktorların muayene ettikleri işitme engelli vatandaşları ziyaret eden Milletvekili Şafak Pavey, ailelerin dertlerine ortak oldu.

Engel Tanımayan Vekil Pavey İşitme Engelli Ailelere Moral Verdi, System.String[]

Hatay'ın İskenderun ilçesinde, Hacettepe Üniversitesi'nden uzman doktorların muayene ettikleri işitme engelli vatandaşları ziyaret eden Milletvekili Şafak Pavey, ailelerin dertlerine ortak oldu.


Cenevre'de geçirdiği trafik kazası sonucu sol ayak ve sol kolundan sakatlanan ve kendisi de bir bedensel engelli olan, ancak hayata sımsıkı tutunan Milletvekili Pavey, İskenderun'da engelli vatandaşlara moral verdi, onların dertlerine ortak oldu.


İskenderun ve çevresinde yaşayan işitme engelli bireylerin ailelerine yönelik değerlendirme ve eğitim projesi kapsamında. Hacettepe Üniversitesi Engelliler Rehabilitasyon ve Eğitim Merkezi'nden doktorlar, 5 gün süre ile 100'e yakın kişiyi muayene etti.


Seminerin son gününe, işitme engelli vatandaşlarla bir araya gelen engelli CHP İstanbul Milletvekili Şafak Pavey de katıldı. Engelli vatandaşlarla birebir görüşen ve kendisi de geçirdiği talihsiz kaza sonucu ayağından engelli duruma düşen Pavey, "İskenderun'da 100'e yakın işitme engelli 5 günlük bir programdan geçti. Bu projeyi ziyaret ediyorum ve destekliyorum. Bu tesislerde çok yakın gelecekte engelliler ve aileleri kucaklayacak programlar olacağına inanıyorum ve burada bulunmaktan çok mutluyum." dedi.


Hacettepe Üniversitesi Engelliler Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Prof. Dr. Erol Bilgin'in yanı sıra uzman doktorlar 5 gün süre ile Hacettepe Üniversitesi'nden getirilen cihazlarla 100'e yakın engelli vatandaşı muayene etti. Çocuklarını muayaneye getiren aileler ise Hacettepeli uzman doktor ve yetkililere teşekkür ederek, Hatay'da böyle bir tesisin kurulması ile engelli ailelerin de rahatlayacağına dikkat çektiler. AK Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar'ın yanı sıra projeye desteklerini esirgemeyen iş adamı Recep Ekinci de Hacettepeli uzman doktorları ve engelli vatandaşları ziyaret etti.

Haber Yayın Tarihi: 29.01.2012 12:47 Kaynak: CHAEditörün hatası, Fatih Portakal'a özür üstüne özür diletti
PKK tarafından 4 yıl önce kaçırılan asker, ailesine mektup gönderdi Bebek dünyaya gelince ortaya çıktı! Mide bulandıran tecavüz iddiası