Engelli asansörüyle çıkmak isteyen kadın hayatını kaybetti - Son Dakika

Engelli asansörüyle çıkmak isteyen kadın hayatını kaybetti

Son Güncelleme: 09.06.2023 13:06

Burdur'da ayağından yaşadığı sorunlar nedeniyle evinin dışına engelli asansörü yaptıran Melek Çardak (76), evindeki asansör kabini ile duvar arasına sıkışarak hayatını kaybetti. Olayla ilgili inceleme başlatıldı.

Burdur'da evindeki engelli asansörüyle birinci kata çıkmak isterken düşen Melek Çardak (76), başının asansör kabini ile duvar arasına sıkışması sonucu yaşamını yitirdi.

Bir süre önce ayağı kırılan Melek Çardak, bugün Burdur Devlet Hastanesi'ndeki tedavisinin ardından Şirinevler Mahallesi Atilla Caddesi'ndeki evine geldi. Yaklaşık 10 yıldır ayağından yaşadığı sorunlar nedeniyle evinin dışına engelli asansörü yaptırdığı öğrenilen Melek Çardak, bugün de tekerlekli sandalyeyle binerek, birinci kata çıkmak istedi. Yakınları ise merdivenle yukarı çıktı. Asansörün düğmesine basan Melek Çardak, bir anda dengesini kaybedince tekerlekli sandalyeden düştü. Melek Çardak'ın başı asansör kabini ile duvar arasına sıkıştı. Durumu fark eden yakınlarının haber vermesi üzerine adrese sağlık, itfaiye ve polis ekipleri sevk edildi. Sağlık ekibi Melek Çardak'ın yaşamını yitirdiğini belirledi. Çardak'ın cenazesi savcının incelemesinin ardından Burdur Devlet Hastanesi morguna götürüldü. Melek Çardak'ın eşiyle birlikte Almanya'dan emekli olduktan sonra Burdur'a yerleştikleri öğrenildi. Olayla ilgili inceleme başlatıldı. (DHA)

Kaynak: DHA

Son Dakika Yaşam Engelli asansörüyle çıkmak isteyen kadın hayatını kaybetti - Son Dakika


Advertisement