Son Dakika Haberleri: Engelli Eylemci TOMA'nın Önüne Atladı

Engelli Eylemci TOMA'nın Önüne Atladı

5 yıl önce

Ankara'da Gezi Parkı olayları için toplanan kalabalık arasında bulunan engelli bir eylemci kendisini TOMA aracının önüne attı.

Engelli Eylemci TOMA'nın Önüne Atladı, System.String[]
Ankara'nın Kızılay Meydanı'nda Taksim Gezi Parkı olayları için toplanan kalabalık arasında bulunan engelli bir eylemci kendisini polise ait TOMA aracının önüne attı.

Direnen engelli eylemci koltuk değnekleri ile TOMA aracının alandan ayrılması için mücadele etti. Başka bir engelli de arkadaşına destek verdi. Kızılay Meydanı'na kadar araçlara kovalayan Ramazan Çolak, yeniden koltuk değnekleriyle aracın üzerine çıkmaya çalıştı. Çolak'a çevrede toplanan kalabalık destek verirken, bazı eylemciler durumu fırsat bilip TOMA aracına taş attı. Diğer eylemciler araya girip taş atılmasını önledi.

Çolak daha sonra meydana gelen diğer TOMA aracına da engel olmaya çalıştı. Aracın önüne yatan protestocuyu, çevredekiler alkışladı. Araya giren bir şahıs, eylemciyi buradan uzaklaştırmaya çalıştı. Eylemciler şahısa tepki gösterdi. İlerleyemeyen emniyet aracı geri dönmek zorunda kaldı.

TOMA aracı meydandan ayrılırken de eylemcilerin taşlı, tekmeli saldırısına maruz kaldı.


İşte Afrin'de YPG'lilerin Vurulma Anı! Hiç Bu Kadar Net Görüntülenmemişti Zeytin Dalı Harekatı'nda TSK'dan Müthiş Strateji: Sızma Girişimlerine Karşı Yatay Yönlü Harekat
Zeytin Dalı Harekatı'nın 4. Gününde YPG'yi Bozguna Uğratacak Hamle! Bordo Bereliler, Sahaya İniyor