Engelli İzcilerin Belge Sevinci - Son Dakika

Engelli İzcilerin Belge Sevinci

19.01.2012 13:34
Engelli İzcilerin Belge Sevinci, System.String[]

Bursa'nın İnegöl İlçesi'nde 3 ay boyunca Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi'nde eğitim gören engelli öğrenciler, izcilik sertifikalarını almaya hak kazandı.

Bursa'nın İnegöl İlçesi'nde 3 ay boyunca Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi'nde eğitim gören engelli öğrenciler, izcilik sertifikalarını almaya hak kazandı.

Okulun çok amaçlı salonunda düzenlenen törene Belediye Başkan Yardımcısı Gülhan Şahin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Baştürk, Milli Eğitim Şube Müdürü Tahsin Çetinkaya, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Burhanettin Özdemir, Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi Müdürü Müslüm Karataş, öğretmenler, engelli öğrenciler ile aileleri katıldı.

Programın açılışı konuşan Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi Müdürü Müslüm Karataş, çocukların gündelik yaşam içerisinde, toplum becerilerinin geliştirilmesi yönünde izcilik eğitimlerinin çok faydalı olduğunu söyledi.

Milli Eğitim Müdürü Mehmet Baştürk ise, "Eğitim Uygulama Okulumuz çocuklarımızın eğitimleri ile ilgili hayat yaşantılarında zorlukları ve engelleri aşma ile ilgili çeşitli programlar yaparak, çocukları hayata kazandırıyor. Okul bünyesinde veli eğitimleri de yapılıyor. İlçemizde bulunan engelli vatandaşlarımız ve öğrencilerimiz için bir dizi çalışmalar yapılıyor. İzcilik, kardeşlik, birlik ve beraberlik paylaşım demektir. Öğrencilere eğitimlerin verilmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Engelli öğrencilere bir şeyler öğreten öğretmenler büyük başarı sergiliyor" dedi.

ENGELLİ ÖĞRENCİLER VE VELİLERDEN HALK MÜZİĞİ KOROSU

İkinci dönemde çocuklara ve velilere yönelik Halk Müziği Korosu oluşturulacaklarını kaydeden Baştürk, "Bu çocuklarımızın yaptığı hareket ve davranışlar, diğer sağlıklı çocukların yaptığı davranışlardan daha anlamlıdır. Hiçbir engelli çocuğumuz 6 yıl önce okulda değildi. Bu çocukların eğitilmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

Engelli öğrencilerin izci dansının ardından, İzcilik Belgesini almaya hak kazanan 15 engelli öğrenciye sertifikaları verildi. - BURSA

Engelli İzcilerin Belge Sevinci
Engelli İzcilerin Belge Sevinci
Engelli İzcilerin Belge Sevinci

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Engelli İzcilerin Belge Sevinci - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Manchester United, Sancho ve Haaland için 1,9 milyar TL ödemeye hazır Bornozla yatağa atlayan Nusret Gökçe'nin cinsel organı göründü Azerbaycan'ın şehit düşen milli kahramanı Albay Şükür Hemidov: Askerlerim hep topraklarımızı ne zaman kurtaracağız diye soruyordu Son Dakika! Hezimetin faturası ona kesildi: Ermenistan askeri istihbarat biriminin başkanı General Hovanes görevden alındı İYİ Partili vekilden Ankara'yı karıştıracak iddia: Partiden birinin sarayla ilişkisi var, koalisyon için mutabakata varılacak İnternetten satın aldığı sahte alkol nedeniyle 6 kez kalbi duran kadın hayatını kaybetti ABD'li eski kaleci Tim Howard'ın segilisi Segura, "Sadece saçımı gösteriyorum" deyip üstsüz poz paylaştı Son Dakika: Mersin Anamur'da orman yangını! 50 hane boşaltıldı, Mersin-Antalya karayolu kapatıldı