Engelli Kardeşinin Yemin Törenine Gelinlikle Geldi - Son Dakika

Engelli Kardeşinin Yemin Törenine Gelinlikle Geldi

Engelli Kardeşinin Yemin Törenine Gelinlikle Geldi
Son Güncelleme: 13.05.2016 18:55

Afyonkarahisar’da yaşayan 31 fiziksel ve zihinsel engelli vatandaş, temsili olarak yaptıkları bir günlük askerlik görevinin ardından yemin ederek terhis oldular.

Afyonkarahisar'da yaşayan 31 fiziksel ve zihinsel engelli vatandaş, temsili olarak yaptıkları bir günlük askerlik görevinin ardından yemin ederek terhis oldular. Engelli bir vatandaşın kız kardeşi ise evleneceği gün gerçekleşen yemin törenine gelinlikle geldi.

İkmal ve Garnizon Komutanlığı yerleşkesinde gerçekleştirilen yemin törenine, Vali Hakan Yusuf Güner'in yanı sıra İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Gökhan İsmet Gülmez, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Cumhuriyet Başsavcısı Bayram Eray, Askeri Erkan, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, engelliler ve aileleri katıldı. Askeri üniformalarını giyen 31 engelli, önce alanda kendileri için hazırlanan masalar üzerindeki Türk bayrağı ve silahlar üzerine ellerine koyarak, "askerlik yemini" ettiler. Akabinde engelli Mehmetçiklerin adına engelli emekli öğretmen Piyade Er Mete Cumhur Şener tarafından yaş kütüğüne devre plaketi çakıldı.

ENGELLİ KARDEŞİNİN YEMİN TÖRENİNE GELİNLİKLE KATILDI

Törende son olarak Mehmetçiklere Vali Hakan Yusuf Güner ve diğer protokol üyeleri tarafından terhis belgeleri verilirken, hatıra fotoğrafları çektirildi. Mustafa Taş isimli engelli vatandaşa terhis belgesi verilirken aynı gün evlenecek olan ve gelinlikle tören alanına gelen kardeşi Nalan Nur Taş kardeşini tebrik ederken mutlu ve aynı zamanda duygulu anlar yaşandı.

Engelli gençlerin aileleri çocuklarının ve yakınlarının geçit töreninde gözyaşlarına hakim olamazken, bir çoğu ise duydukları gurur karşısında gözyaşlarına hakim olamadılar. - AFYONKARAHİSAR

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Engelli Kardeşinin Yemin Törenine Gelinlikle Geldi - Son Dakika


Advertisement