Son Dakika Haberleri: Engelli Öğrenciler "Sıfır Atık" İçin Bez Çanta Üretiyor

Engelli Öğrenciler "Sıfır Atık" İçin Bez Çanta Üretiyor

1 ay önce

Adıyaman Umut Özel Eğitim Uygulama Okulunda eğitim gören engelli öğrenciler, Sıfır Atık Projesi'ne destek için bez çanta üretiyor.

Engelli Öğrenciler
Adıyaman Umut Özel Eğitim Uygulama Okulunda eğitim gören engelli öğrenciler, Sıfır Atık Projesi'ne destek için bez çanta üretiyor.

Projenin çevreyi korumak adına atılan bir adım olduğunu belirten özel eğitim öğretmeni Mehtap Yaşar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, boş yere para harcanmasını istemediklerini ifade ederek, "Topluma katkı sağlamak adına bez torba üretiyoruz. Engelli öğrencilerimizin eline sağlık. Öğrencilerimizin ürettiklerinde çok mutlu olduklarını gördük." dedi.

Down sendromlu, otistik ve zihinsel engellilerden oluşan 48 öğrenci ile çanta ürettiklerini belirten Yaşar, "Öğrencilerimizle ürettiğimiz ürünleri, 2 Nisan Otizm Farkındalık Günü'nde sergiledik ve hepsini sattık. Elde ettiğimiz gelirle ise materyaller alıp yeniden bez çantalar üretmeye başladık." diye konuştu.

Zihinsel engelli öğrencilerden Betül Dönel ise okulda ürettikleri bez çantaları aynı zamanda boyadıklarını belirterek, "Arkadaşlarımızla bir şeyler ürettiğimiz için çok mutluyuz. Burada güzel vakit geçiriyoruz." dedi.
Haber Yayın Tarihi : 16.05.2019 01:06 Kaynak: AAKaza sonrası gözyaşlarına boğulan kadın sürücünün korktuğu başına gelmedi İsmail Küçükkaya, Yıldırım-İmamoğlu ortak yayınında nasıl sorular soracak? İstanbul'un göbeğinde dehşet! Sokakta yürüyen gencin suratına tiner attılar