Son Dakika Haberleri: Engelli Öğrenciler "Sıfır Atık" İçin Bez Çanta Üretiyor - Adıyaman

Engelli Öğrenciler "Sıfır Atık" İçin Bez Çanta Üretiyor - Adıyaman

30 gün önce

Adıyaman Umut Özel Eğitim Uygulama Okulunda eğitim gören engelli öğrenciler, Sıfır Atık Projesi'ne destek için bez çanta üretiyor.

Adıyaman Umut Özel Eğitim Uygulama Okulunda eğitim gören engelli öğrenciler, Sıfır Atık Projesi'ne destek için bez çanta üretiyor.

Projenin çevreyi korumak adına atılan bir adım olduğunu belirten özel eğitim öğretmeni Mehtap Yaşar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, boş yere para harcanmasını istemediklerini ifade ederek, "Topluma katkı sağlamak adına bez torba üretiyoruz. Engelli öğrencilerimizin eline sağlık. Öğrencilerimizin ürettiklerinde çok mutlu olduklarını gördük." dedi.

Down sendromlu, otistik ve zihinsel engellilerden oluşan 48 öğrenci ile çanta ürettiklerini belirten Yaşar, "Öğrencilerimizle ürettiğimiz ürünleri, 2 Nisan Otizm Farkındalık Günü'nde sergiledik ve hepsini sattık. Elde ettiğimiz gelirle ise materyaller alıp yeniden bez çantalar üretmeye başladık." diye konuştu.

Zihinsel engelli öğrencilerden Betül Dönel ise okulda ürettikleri bez çantaları aynı zamanda boyadıklarını belirterek, "Arkadaşlarımızla bir şeyler ürettiğimiz için çok mutluyuz. Burada güzel vakit geçiriyoruz." dedi.
Engelli Öğrenciler  Sıfır Atık  İçin Bez Çanta Üretiyor - Adıyaman
Haber Yayın Tarihi : 16.05.2019 04:31 Kaynak: AAİki pazarcıyı vuran emekli polisin ifadesi ortaya çıktı: Şarjör doluydu sadece 5'ini kullandım Bursa'da oluklu kertenkele şoku! Yılan sanıp öldürdüler Çeşme'de tatilciler eğlence için 3 liralık huniye 20 lira veriyor