Engelli Öğrencilerin İş Sevinci - Son Dakika

Engelli Öğrencilerin İş Sevinci

03.07.2018 11:09
Engelli Öğrencilerin İş Sevinci, System.String[]

Kütahya’nın Simav ilçesinde, Simav Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi’nden bu yıl mezun olan 7 engelli öğrencinin, İş-Kur destekli olarak Simav Belediyesi’nde 6 ay süreyle görev yapacağı bildirildi.

Kütahya'nın Simav ilçesinde, Simav Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi'nden bu yıl mezun olan 7 engelli öğrencinin, İş-Kur destekli olarak Simav Belediyesi'nde 6 ay süreyle görev yapacağı bildirildi.

2018 yılının ikinci yarsında yapılan 61 başvurunun 45'i kabul edildi.

Simav Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Tayyar Madak, "Okulumuzdan bu yıl mezun olan, Yasemin Uysal, Dilek İşleyen, Fatma Çağrı, Mehmet Kayar, Ferdi Demirel, Mustafa Arıkan ve Resul Aydın isimli öğrencilerimizin İş-Kur başvuruları kabul edildi. Simav Belediyesi hizmetlerinde görev alacak olan öğrencilerimizle birlikte, sevinçlerini paylaşmak için Belediye Başkanı Süleyman Özkan'ı makamında ziyaret ettik" dedi.

Simav Belediye Başkanı Süleyman Özkan, İş-Kur başvuruları kabul edilen 7 engelli gencin, çevre temizlik işleri ile park ve bahçelerin bakımı işlerinde görev verileceğini belirtti. Özkan, "İş-Kur destekli görevlendirilecek olan gençlerimiz 06 Temmuz ile 31 Aralık 2018 tarihleri arasında asgari ücretle çalışacak. Hayırlı uğurlu olsun" diye konuştu. (MEİ-EFE) - KÜTAHYA

Engelli Öğrencilerin İş Sevinci

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Engelli Öğrencilerin İş Sevinci - Son Dakika


Son Dakika

Yeni Akit yazarı Dilipak keneviri yeniden gündeme getirdi: En çok ihtiyacımız olan zamanda uzağız Doğduğun Ev Kaderindir'de yürek sızlatan sahne! Burhan önce Müjgan'ı sonra kendini vurdu Adana, Samsun ve Ordu'da son iki haftada vaka sayısının %100 arttığını söyleyen Bakan Koca uyardı: Sınavımız devam ediyor Son Dakika: Koronavirüs aşısında kimler öncelikli olacak? Bilim Kurulu, aşılamada 4 aşamayı belirledi Canlı yayında şoke eden itiraf! Evli ve 5 çocuk babası şahıs, 18 yaşındaki kızı alıkoydu Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Recep Öztürk: Koronavirüs etkisini 2022'nin ilk aylarına kadar sürdürebilir Çin'de mezbahada 'sosis' yapılmak için bekleyen 40 köpek bulundu Oyuncu Melis Birkan'ın yeni mesleği şaşırttı! Hobisi işi oldu