Engelliler Denizle Buluştu - Son Dakika

Engelliler Denizle Buluştu

28.05.2015 14:17
Engelliler Denizle Buluştu

Ankara’nın Etimesgut Belediyesi, ‘Engellileri Denizle Buluşturma Projesi’ kapsamında 114 engelli ve ailesine Alanya’da 5 yıldızlı bir otelde tatil yaptırdı.

Ankara'nın Etimesgut Belediyesi, 'Engellileri Denizle Buluşturma Projesi' kapsamında 114 engelli ve ailesine Alanya'da 5 yıldızlı bir otelde tatil yaptırdı. Engelliler denizle ilk temaslarında büyük heyecan yaşadı. Görme engelliler dalga sesiyle, işitme engelliler suyun serinliğiyle, yürüme engelliler de ailelerinin desteğiyle denizle tanıştı.

Uçsuz bucaksız Alanya sahilleri engellileri önce korkutsa da daha sonra saatlerce deniz keyfi yaşadı. Kimi kumdan kaleler yaptı, kimi kendini kuma gömüp güneşlendi. Kimi de kollarını açarak dalgalara meydan okudu. Engelli aileleri de çocuklarının mutluluğuna ortak olarak, enerji depoladı. Gündüz havuz ve deniz keyfi yaşayan engelliler, akşam da otelin animasyon gösterileriyle bol bol eğlendi.

RÜYAM GERÇEKLEŞTİ

Engelli Şeyma Demir, denizi hep hayal ettiğini ancak maddi imkansızlar nedeniyle bu hayalini gerçekleştiremediğini belirterek, "Hep denize girmek, kumdan kale yapmak istiyordum. Bu hayalim bugün gerçekleşti. Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel gibi herkes engellilerin elinden tutabilse hayali gerçekleşmeyen engelli kalmaz" dedi.

Yürüme engelli Özgür Ayık, "En büyük rüyam babamla deniz kenarında dalgaları izlemekti. Şimdi babamla o rüyamı gerçekleştiriyorum" değerlendirmesini yaptı. Baba Coşkun Ayı da, Özgür'ün deniz tutkusu olduğunu, bu tatilin Özgür'e verilebilecek en büyük hediye olduğunu söyledi. Etimesgutlu engelliler 1 hafta boyunca tatil yapacaklar. Engellilerin tatili Cumartesi günü sona erecek. - ANTALYA

Alara Çayı'na uçan kamyondaki kayıp işçi, beşinci gün 3 kilometre uzakta bulundu Alara Çayı'na uçan kamyondaki kayıp işçi, beşinci gün 3 kilometre uzakta bulundu Alara Çayı'na uçan kamyondaki kayıp işçi, beşinci gün 3 kilometre uzakta bulundu Alara Çayı'na uçan kamyondaki kayıp işçi, beşinci gün 3 kilometre uzakta bulundu Son Dakika | Kamyonun çaya devrildiği kazada kayboldu, 4 gün sonra cansız bedeni bulundu Son Dakika | Kamyonun çaya devrildiği kazada kayboldu, 4 gün sonra cansız bedeni bulundu
Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Engelliler Denizle Buluştu - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement